вівторок, 31 грудня 2024 р.
неділя, 29 грудня 2024 р.
Почалися зимові канікули ⛷🌲. І як же без чудового друга - книги 📖 поряд.
Шановні читачі 🧍♀️🧍♂️, запрошуємо вас до бібліотеки 📚, де на вас чекає виставка - інсталяція "Магія зимового читання" 🧙♂️🌲📙, на якій ви знайдете чудові книги 📘📕📗 для зимового
відпочинку ❄⛄📖.
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
четвер, 26 грудня 2024 р.
Ось і дочекалися Різдва! 🎄✨Закінчується місяць грудень, на порозі Новий рік.🎄🎅 Цикл зимових свят продовжується. 🎉
вівторок, 24 грудня 2024 р.
вівторок, 17 грудня 2024 р.
пʼятниця, 13 грудня 2024 р.
Щороку, 14 грудня, ми відзначаємо День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня у 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу "Укриття" над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.
Зараз День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС багато хто називає просто днем ліквідатора. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції.
Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим. Величний подвиг здійснили всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної станції.
Низький уклін всім, хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.
Кожного року ми повертаємося пам'яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов'язані можливістю жити і ростити дітей і онуків. На жаль, багато хто з ліквідаторів вже давно покинули це земне життя. Тому велика шана і уклін до землі всім героям, всім, хто не жалкував себе, всім, хто спас нас від ще більшого лиха.
Шановні ліквідатори! Ви є справжнім прикладом патріотизму, мужності та самовідданості. Від щирого серця бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров'я, сімейного затишку, оптимізму, добробуту, щастя, благополуччя, щирої поваги від людей, нехай у ваших домівках панує мир та злагода.
Хай залишиться у минулому і ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам'ять про ті події навчить нас цінувати мир і спокій.
#День_вшанування_учасників_ліквідації_наслідків_аварії_на_ЧАЕС
#Чорнобиль #катастрофа
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
пʼятниця, 6 грудня 2024 р.
Тихий зимовий вечір… Читання цікавої книги в сімейному колі…
Маємо надію, що саме Святий Миколай, який розпочинає цикл зимових свят, здійснить
бажання всіх дітей та дорослих. І, нарешті, дні будуть спокійними, а вечори –
тихими.
четвер, 5 грудня 2024 р.
День Святого Миколая – це особливе свято для всіх, незалежно від віку. Адже Миколай – це символ добра, милосердя та справедливості.Саме з нього в Україні традиційно розпочинається цикл зимових свят.
Починаючи з 2023 року це свято відзначають 6
грудня за новим календарем.
Також 6 грудня українці відзначають державне свято – День ЗСУ – свято справжньої мужності, героїзму і відваги.
Цього дня Святий Миколай зазирне в кожну
домівку, в кожне місто та село, в кожний окоп та бліндаж, військовий шпиталь та
лікарню і здійснить омріяні бажання всіх українців!
Ми дякуємо Збройним Силам України за все, що вони роблять. Ми дякуємо їм за наш захист та спокій. Ми дякуємо їм за надію та за нашу державу.
Він обов’язково буде –
світанок нашої ПЕРЕМОГИ! Тому що Всевишній із нами, а наш янгол носить форму
ЗСУ!
#День_Святого_Миколая
#День_Збройних_Сил_України
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
#тиждень_дитячого_читання
#світло_історій
Продовжується Національний тиждень дитячого читання.
Гаслом Тижня читання стало "Світло Історій". У цей непростий для нашої країни час спільне сімейне читання дитячих книжок дарує надію й тепло, необхідне кожному. Щорічне занурення в знайомі сюжети й повернення до улюблених героїв має терапевтичний ефект. Це поновлює відчуття стабільності, таке необхідне під час війни.
В нашій бібліотеці багато нових книг, які запрошують в чарівний світ
пригод, подорожей та фантастики, а також можна повернутися до улюблених з
дитинства книжок і поділитися теплом історій з близькими.
#культура_розправляє_крила
понеділок, 25 листопада 2024 р.
пʼятниця, 22 листопада 2024 р.
Щороку в четверту суботу листопада українці у всьому світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Непокаране зло завжди повертається. Голодомор 1932-33-го
був один із найжорстокіших і найцинічніших злочинів москви проти українського
народу. А сьогодні нащадки російських катів знову повернулися, щоб вбивати лише
за те, що ми українці.
23 листопада о 16.00, де б ви не були, засвітіть вогник у своїй
домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності
докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.
Пам’ятаємо, єднаємося, переможемо!
#голодомор #геноцид #Україна
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
четвер, 21 листопада 2024 р.
Україно, з Днем Гідності та Свободи! Нехай у цей день кожне серце наповниться гордістю за нашу країну, а кожна думка - вірою у світле майбутнє.
До вашої уваги вікторина до Дня Гідності та Свободи.
https://learningapps.org/watch?v=pqogpuq8t24
#День_Гідності_та_Свободи
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
середа, 20 листопада 2024 р.
Щороку 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини, присвячений захисту прав дітей у всьому світі. Цей день об'єднує суспільства різних країн у прагненні створити безпечні умови для дітей.
Були часи, коли дітей взагалі не сприймали як людей особливого віку - до них ставилися так, як до дорослих. Минуло не одне тисячоліття, поки людство зрозуміло, що діти потребують відмінного ставлення.
Лише в ХVII-XVIII ст. діти отримали належну увагу, бо раніше вони не мали ні дитячого одягу, ні дитячих іграшок чи книжок.
Всесвітній день дитини, який відзначається щороку 20 листопада, був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1954 році для підтримки прав дітей і добробуту молодого покоління. Вибір дати символічний, адже саме цього дня в 1959 році була прийнята Декларація прав дитини, а в 1989 році - Конвенція про права дитини. Ці документи визначили права кожної дитини на життя, безпеку, освіту та належний рівень життя, незалежно від її походження чи соціального статусу.
Дуже характерно, що саме 20-е листопада відзначають своє професійне свято "День педіатра" і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров'я дітей.
У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх дітей!
#Всесвітній_день_дитини
#Декларація_прав_дитини
#Конвенція_про_права_дитини
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
вівторок, 19 листопада 2024 р.
понеділок, 18 листопада 2024 р.
КНИЖКОВЕ МЕНЮ НА ОСІНЬ.
НІНА БІЧУЯ "Звичайний шкільний тиждень".
Подивися в телескоп - і побачиш міріади зірок, кожна з яких має свою таємницю. Торкнися людської душі уважним поглядом - і розкриється перед тобою ще більше таємниць, аніж береже їх небо.
Збірка знаної української письменниці Ніни Бічуї "Звичайний шкільний тиждень" об'єднала під однією обкладинкою дві гостросюжетні та водночас глибокі історії про підлітків, які дорослішають та гартують характери.
Дві дивовижні повісті: "Яблуня і зернятко" та "Звичайний шкільний тиждень" розповідають про труднощі зростання, стосунки в колективі та шкільні пригоди. У кожному творі авторка підіймає важливі питання, з якими стикаються підлітки на своєму життєвому шляху. На сторінках своїх пригодницьких історій вона не дає готових відповідей, але замість цього запрошує читачів пережити разом із героями всі випробування та шукати виходи зі складних ситуацій.
Уяви лишень: веселі пригоди і серйозні розмови про честь і чесність; політ на дельтаплані й мандрівка містом з фотоапаратом; театральні історії і пошук дівчини зі скрипкою...
Тексти повістей побудовані так, щоб читач ніби розчинявся в описаних подіях, сам брав участь у пошуку виходу із складних ситуацій і не раз упізнавав самого себе серед героїв повістей.
Залишайтеся на одній хвилі з героями, розгадуйте загадки шкільного життя та пориньте в цікаві пригоди, в яких ви можете подискутувати з однолітками на важливі теми дружби, стосунків, честі та відповідальності й весело провести час!
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє-крила
пʼятниця, 15 листопада 2024 р.
Щорічно 16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Цього дня в 1995 році ЮНЕСКО прийняла Декларацію принципів толерантності.
Це стосується рівності всіх людей незалежно від їх релігії, раси чи кольору шкіри. Ці принципи закріплені в Загальній деклараці прав людини, яка проголошує протидію всім формам дискримінації, запобігання геноциду та покарання за нього.
Напередодні Дня толерантності наша бібліотека зустрічала своїх відвідувачів солодкими сюрпризами та щирими побажаннями.
#Деньтолерантності
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
середа, 13 листопада 2024 р.
13 листопада виконується 135 років від
дня народження Остапа Вишні,
українського письменника, новеліста.
Павло Михайлович Губенко ( так насправді звали Остапа Вишню) - народився 13 листопада 1889 року на хуторі Чечва біля містечка Грунь Зіньківського повіту на Полтавщині (нині Охтирський район Сумської області).
Закінчив початкову, потім двокласну школу в Зінькові, далі навчався в Київській військово-фельдшерській школі. Працюючи в лікарні, Південно-Західної залізниці займався самоосвітою, склав екстерном екзамен за гімназію і в 1917 році вступив до Київського університету, однак скоро залишив навчання і цілком віддався журналістській і літературній праці.
Остап Вишня – це не просто письменник, а справжній народний гуморист, чиї твори стали невід’ємною частиною української культури. Його гострі жарти і дотепні спостереження над життям українського села досі викликають щирий сміх та роздуми.
Остап Вишня - справжній патріот своєї рідної землі. Його твори - це не просто розвага, а й глибокий аналіз українського суспільства. Читаючи Вишню, ми не тільки відпочиваємо, а й пізнаємо себе і свою країну. Це своєрідний культурний код українців, який передається з покоління в покоління. Письменник показав, що навіть у найскладніші часи можна зберегти оптимізм і почуття гумору.
Творчість Вишні мала великий вплив на українську культуру, а його твори перекладені багатьма мовами світу і досі користуються популярністю.
#Остап_Вишня
#ювілей_письменника
#дитяча_бібліотека_імРибалка
середа, 30 жовтня 2024 р.
КНИЖКОВЕ МЕНЮ НА ОСІНЬ.
ЙОАННА ЯҐЕЛЛО. "Зелені мартенси".
Відома польська письменниця, журналіст і автор популярних підліткових романів, Йоанна Яґелло є творцем книг, які отримали міжнародне визнання. Її книги набирають популярності.
Головний герой повісті "Зелені мартенси" - чотирнадцятирічний хлопчик Фелікс. Його життя сповнене зовсім не дитячими турботами, яким він не надто дає раду, і з кожним днем їх стає усе більше...
Та одного дня Фелікс зустрічає Опту - дивожну дівчину із незвичним іменем... І раптом усі клопоти стають не такими уже й неосильними...
Автор, як завжди, піднімає чимало соціальних питань: гастарбайтерство, кіднеппінг, неповна сім'я...
І, все ж, це неймовірна історія про кохання, турботу, віру в краще, силу духу, а також вміння знаходити щастя навіть там, де його ніхто ніколи не шукав.
Увага! Читати обережно! Можна потонути у цьому морі добра та кохання!
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
понеділок, 28 жовтня 2024 р.
неділя, 27 жовтня 2024 р.
Сьогодні – свято нашої мови!
Вітаємо всіх українців з Днем української писемності і мови! Це день, коли ми з гордістю можемо сказати, що наша мова жива і красива, що вона лунає у віршах, піснях та щоденних розмовах. Бажаємо всім завжди плекати любов до українського слова, не забувати його цінності та сили. Бажаємо всім натхнення в її вивченні, розвитку і популяризації. Хай кожне слово звучить дзвінко та ясно! Хай наша мова об’єднує серця і приносить мир та злагоду.
#День_української_писемності_і_мови#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.
Сьогодні, 25 жовтня, до Дня української писемності та мови, відбувся найбільший український флешмоб — Радіодиктант національної єдності 2024.
Авторкою тексту Радіодиктанту національної єдності 2024 стала письменниця Оксана Забужко. Радіодиктант називався «Магія голосу». Читав його поет, нині військовий, наш земляк - Павло Вишебаба. Особливо важливо зараз об’єднати людей навколо України в усьому світі, об'єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях.
До написання Радіодиктанту національної єдності 2024 долучилися й співробітники нашої книгозбірні. Адже всі ми свідомі того, що цей захід не лише дає змогу перевірити на практиці свої знання мови материнської, але й дозволяє відчути себе невід'ємною частинкою нашої великої української спільноти.
#пишеморазом
#радіодиктант2024
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
27 жовтня в Україні святкують День української писемності та мови.
"Мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня, інтелектуальна і мислительська діяльність народу."
О. Олесь
До вашої уваги вікторина "Наша мова калинова"
#День_писемності_і_мови
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
вівторок, 22 жовтня 2024 р.
Зірка Захарівна Мензатюк - сучасна українська письменниця-казкарка, талановита журналістка і володарка низки престижних літературних премій. Зірка Мензатюк - лауреат міжнародного літературного конкурсу у США (2002), літературної премії імені Наталі Забіли (2005), літературної премії імені Лесі Українки (2007).
Твори Зірки Мензатюк, як теплі сонячні промені, зігрівають дитячі серця, вселяючи в них любов до рідної землі. Письменниця, чиї твори сьогодні стали класикою української літератури, вміло поєднує в них народні традиції, сучасні реалії та глибокий психологізм. Її книги - це не просто розповіді, а справжні літературні перлини, що формують духовний світ юного читача.
До вашої уваги з нагоди ювілею письменниці "Казковий світ Зірки Мензатюк"
#Зірка_Мензатюк
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
пʼятниця, 18 жовтня 2024 р.
КНИЖКОВЕ МЕНЮ НА ОСІНЬ.
НАТАЛЯ ЯСІНОВСЬКА "Несподіване кіно".
Життя - насправді великий Дар, який треба цінувати.
"Несподіване кіно" - це ключ до розуміння того, що немає тільки чорного та білого кольорів. Що треба іноді вмикати свій мозок і вимикати емоції.
Книга "Несподіване кіно" складається з окремих оповідань, героями яких є підлітки: подруги Дарка, Кет, Ліля. В їх стосунках є все: і радість, і нетерпіння, розчарування, підозрілість, образи, взаємодопомога. В книзі основними є теми: дружба дівчат, відносини батьків та дітей в родині, перше кохання, життєві трагедії. Все, що відбувається з героями оповідань - це перші кроки в доросле життя. Перше кохання, яке закінчилося трагедією, після якої не хотілося жити. Але ж ... в світі стільки цікавого, чого ще не бачила, не спробувала, не куштувала. Добре, що нагодилася психологиня, яка знайшла потрібні слова: "Попрощайся і відпусти", які спонукали жити далі.
У цій збірці оповідань є місце радості й суму, дружбі й коханню, сумнівам і підтримці.
"Людина, як метелик, - змінюється, переживає перетворення, головне - аби не обпекла крила і могла летіти далі".
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила