вівторок, 31 грудня 2024 р.

   Добігає кінця старий рік. На порозі новий 2025.
   Вітаємо з прийдешнім Новим роком! Від щирого серця бажаємо міцного здоров'я, безмежного щастя, достатку і затишку в домі та Божого благословення. Нехай новий рік принесе українцям мир та процвітання. Усі негаразди та страждання нехай відійдуть у минуле, а попереду буде лише чиста дорога до світлого майбутнього. 
   З Новим роком!
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила




неділя, 29 грудня 2024 р.

  Почалися зимові канікули ⛷🌲. І як же без чудового друга - книги 📖 поряд.

  Шановні читачі 🧍‍♀️🧍‍♂️, запрошуємо вас до бібліотеки 📚, де на вас чекає виставка - інсталяція "Магія зимового читання" 🧙‍♂️🌲📙, на якій ви знайдете чудові книги 📘📕📗 для зимового

відпочинку ❄⛄📖.

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила



четвер, 26 грудня 2024 р.

    Ось і дочекалися Різдва! 🎄Закінчується місяць грудень, на порозі Новий рік.🎄🎅 Цикл зимових свят продовжується. 🎉

До вашої уваги вікторина "Магія новорічних свят", яка комусь нагадає, а хтось дізнається про цікаві факти зимових традицій та звичаїв.

#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила



вівторок, 24 грудня 2024 р.

   24 грудня 2024 року християни святкують Святий вечір - день, коли родини збираються разом, щоб провести час у теплій атмосфері, розділити святкову трапезу та підготуватися до великого свята Різдва Христового.
   Вітаємо Вас з Різдвяним Святвечором! Бажаємо, щоб цей важливий день і прийдешнє Різдво принесли в Ваш будинок добрі і радісні вісті, здоров'я душевне і тілесне, мир, любов і удачу у всіх справах! Нехай Різдвяна зірка світить на всіх життєвих дорогах, допомагає вибрати правильний шлях і робити добрі вчинки!
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила



вівторок, 17 грудня 2024 р.

   У нас чудова новина!
   Отримали в подарунок, саме до зимових свят, цікаву книгу для молодших читайликів "ТАТОМАМАСНІГ" Книжка-сніжка зимових дивовиж.
   До цієї збірочки входять декілька оповідань наших сучасних українських авторів, двоє з яких, Сергій Гридін та Сергій Пантюк, служать в лавах ЗСУ.
   Цікава книга про зиму - найказковішу пору року. Коли надворі сніжить, а в оселях сяють вогниками красуні-ялинки, здійснюються найзаповітніші бажання. Ця книжка-сніжка допоможе кожному повірити у власні сили, а також у те, що життя дуже щедре на дивовижі. Дива таки трапляються!
   Щиро дякуємо нашим дарувальникам за казкову книгу, яка стане в нагоді нашим молодшим читачам.

#книга_в_подарунок
#Татомамасніг
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила



пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

    Щороку, 14 грудня, ми відзначаємо День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня у 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу "Укриття" над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

   Зараз День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС багато хто називає просто днем ліквідатора. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції.

   Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим. Величний подвиг здійснили всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної станції.

   Низький уклін всім, хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.

   Кожного року ми повертаємося пам'яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов'язані можливістю жити і ростити дітей і онуків. На жаль, багато хто з ліквідаторів вже давно покинули це земне життя. Тому велика шана і уклін до землі всім героям, всім, хто не жалкував себе, всім, хто спас нас від ще більшого лиха.

   Шановні ліквідатори! Ви є справжнім прикладом патріотизму, мужності та самовідданості. Від щирого серця бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров'я, сімейного затишку, оптимізму, добробуту, щастя, благополуччя, щирої поваги від людей, нехай у ваших домівках панує мир та злагода.

   Хай залишиться у минулому і ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам'ять про ті події навчить нас цінувати мир і спокій.

#День_вшанування_учасників_ліквідації_наслідків_аварії_на_ЧАЕС 

#Чорнобиль #катастрофа

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила



пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

 

Тихий зимовий вечір… Читання цікавої книги в сімейному колі…

Маємо надію, що саме Святий Миколай, який розпочинає цикл зимових свят, здійснить бажання всіх дітей та дорослих. І, нарешті, дні будуть спокійними, а вечори – тихими.

МАГІЯ ЗИМОВОГО ЧИТАННЯ.
Мрія здійснюється!!! 
Чарівне Різдво завжди супроводжують подарунки та віра в чудеса!Поринути у світ справжніх різдвяних пригод і відчути ніжний дотик зимового дива допоможе книга «Сніговик» МАЙКЛА МОРПУРҐО. Вона створена на основі легендарної історії у картинках Реймонда Бріґґса, яка радує не одне покоління дітей своїм теплим і світлим сюжетом...
У книзі «Сніговик» розповідається про маленького хлопчика Джеймса, який живе на фермі зі своєю родиною. Він дуже бажає побачити сніг на Різдво, і його мрія здійснюється. Джеймс ліпить найкращого в світі сніговика - з вугільними очима, у старому зеленому капелюсі та мандариновим носом. І стається щось неймовірне – сніговик оживає! З цього й починаються захопливі пригоди двох друзів: хлопчика й сніговика.
Чорно-білі ілюстрації «Сніговика» заворожують та викликають справжню насолоду від читання книги. Цікава та добра історія приносить ніжні враження і сяючі посмішки, які стануть найкращим подарунком до зимових свят!
Ми завжди прагнемо див, але чомусь насправді віримо в них тільки у дитинстві. Може, варто часом побути чарівником для себе та інших? Роки неважливі. Потрібно лише трохи зусиль, трохи фантазії та багато віри. 
Рекомендуємо до читання!!! 
#тиждень_дитячого_читання 
#світло_історій 
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила


четвер, 5 грудня 2024 р.

   День Святого Миколая – це особливе свято для всіх, незалежно від віку. Адже Миколай – це символ добра, милосердя та справедливості.Саме з нього в Україні традиційно розпочинається цикл зимових свят.

   Починаючи з 2023 року це свято відзначають 6 грудня за новим календарем.

   Також 6 грудня українці відзначають державне свято – День ЗСУ – свято справжньої мужності, героїзму і відваги. 

  Цього дня Святий Миколай зазирне в кожну домівку, в кожне місто та село, в кожний окоп та бліндаж, військовий шпиталь та лікарню і здійснить омріяні бажання всіх українців!

  Ми дякуємо Збройним Силам України за все, що вони роблять. Ми дякуємо їм за наш захист та спокій. Ми дякуємо їм за надію та за нашу державу.

  Він обовязково буде – світанок нашої ПЕРЕМОГИ! Тому що Всевишній із нами, а наш янгол носить форму ЗСУ!

#День_Святого_Миколая

#День_Збройних_Сил_України

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила



#тиждень_дитячого_читання

#світло_історій

    Продовжується Національний тиждень дитячого читання. 

   Гаслом Тижня читання стало "Світло Історій". У цей непростий для нашої країни час спільне сімейне читання дитячих книжок дарує надію й тепло, необхідне кожному. Щорічне занурення в знайомі сюжети й повернення до улюблених героїв має терапевтичний ефект. Це поновлює відчуття стабільності, таке необхідне під час війни.

   В нашій бібліотеці багато нових книг, які запрошують в чарівний світ пригод, подорожей та фантастики, а також можна повернутися до улюблених з дитинства книжок і поділитися теплом історій з близькими.

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила





понеділок, 25 листопада 2024 р.

   Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня включно, в Україні проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Тисячі громадян, державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об'єднуючої мети - підвищити розуміння та обізнаність співвітчизників про всі форми насильства.
   Основне завдання цієї акції – привернути увагу спільноти до актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, захисту прав жінок, жорстокого поводження з дітьми, формування в свідомості школярів нетерпимого ставлення до насильства.       Акція "16 днів проти насильства" - це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для житття, розвитку і професійного зростання кожної людини.
   Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
       25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
       1 грудня -   Міжнародний день боротьби зі СНІДом;  
       2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;
       3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
       5 грудня - Міжнародний день волонтера;
       6 грудня - Вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі;
       9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;
       10 грудня - Міжнародний день прав людини.
   Наголошуємо!
   Якщо дорослі чи учні зіткнулися з домашнім насильством або стали свідком цього явища, необхідно зателефонувати за наступними номерами телефонів:
   15-47 - Урядова "гаряча лінія"  для осіб, які страждають від домашнього насильства;

   0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) - Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних і мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України.

#16_днів_проти_насильства
#Всеукраїнська_акція
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила


пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

    Щороку в четверту суботу листопада українці у всьому світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

 Непокаране зло завжди повертається. Голодомор 1932-33-го був один із найжорстокіших і найцинічніших злочинів москви проти українського народу. А сьогодні нащадки російських катів знову повернулися, щоб вбивати лише за те, що ми українці.

   23 листопада о 16.00, де б ви не були, засвітіть вогник у своїй домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

   Пам’ятаємо, єднаємося, переможемо

#голодомор #геноцид #Україна

#дитяча_бібліотека_імРибалка 

#культура_розправляє_крила



   КНИЖКОВЕ МЕНЮ НА ОСІНЬ. 
   ДАРА КОРНІЙ "Пригоди Змія Багатоголового. Діти Сонцівни й молодильні яблука".
   Дара Корній розпочинає яскраву серію казкового фентезі для дітей та підлітків. Маленькі читачі та їхні батьки познайомляться з чарівним змієм на прізвисько Халепник. Втім, це не один герой, а цілих три, адже кожна голова мало того що має свій норов та світогляд, так вони ще й усю книгу смішно сперечаються між собою. І все це — у декораціях неймовірного Скелястого Світу Вічного Літа. Отже, знайомтесь: Ярійло, Златоус та Чорній, які відправляються у далеку та небезпечну подорож зі шляхетною метою врятувати свій світ.
   Книга просякнута магією та ніжністю, оздоблена казковими ілюстраціями у виконанні художниці Софії Мудрої. Вона познайомить з українським фольклором та міфологією, майстерно вплетеними у сюжет. Шлях, який подолають герої книжки, наповнений пригодами, які випробовують їхні сили, витримку і братерство. Яскраві персонажі та подані у веселій формі життєві й моральні уроки, глибока емоційна насиченість. Така повчальна казка  приваблює і захоплює юних читачів, водночас збагачуючи їх культурний і моральний досвід.
   Читачі не тільки зануряться у плетиво незвичайних пригод, а й навчаться цінувати дружбу й дослухатися до свого серця. І ще переконаються в істинності заповідей Скелястого Світу, особливо в тому, що любов і повага до матінки Землі — понад усе. 
   Наймолодшим можна починати знайомство з українською дитячою фантастикою саме з цієї книги. 
#дитяча_бібліотека_імРибалка 
#культура_розправляє_крила

 


четвер, 21 листопада 2024 р.

    Україно, з Днем Гідності та Свободи! Нехай у цей день кожне серце наповниться гордістю за нашу країну, а кожна думка - вірою у світле майбутнє.

   До вашої уваги вікторина до Дня Гідності та Свободи.

https://learningapps.org/watch?v=pqogpuq8t24

#День_Гідності_та_Свободи

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила



   21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності ( акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року).
   День Гідності та Свободи - це особлива дата для кожного свідомого громадянина, для справжніх патріотів України, адже саме в цей день найсильніше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина має справжніх героїв з великим серцем і сильним духом, спроможних захистити національну свободу та гідність нашого народу.
   У цей день ми віддаємо шану патріотизму та мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року повстали, щоб захистити демократичні цінності, права та свободи людини, національні інтереси нашої країни та її європейський вибір.
   Зараз ми продовжуємо свою боротьбу за свободу і цілісність нашої України. Мужні, відважні захисники та захисниці боронять нашу Батьківщину та роблять все, щоб її кордони та суверенітет не були порушені.
   Нехай панує мирне небо над українською землею, добробут і родинна злагода в кожному домі, та не згасає віра в щасливе майбутнє нашої держави. Шануємо та пам'ятаємо!

#День_Гідності_та_Свободи
#дитяча_бібліотека_імРибалка 
#культура_розправляє_крила







середа, 20 листопада 2024 р.

   Щороку 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини, присвячений захисту прав дітей у всьому світі. Цей день об'єднує суспільства різних країн у прагненні створити безпечні умови для дітей. 

   Були часи, коли дітей взагалі не сприймали як людей особливого віку - до них ставилися так, як до дорослих. Минуло не одне тисячоліття, поки людство зрозуміло, що діти потребують відмінного ставлення.

   Лише в ХVII-XVIII ст. діти отримали належну увагу, бо раніше вони не мали ні дитячого  одягу, ні дитячих іграшок чи книжок.

   Всесвітній день дитини, який відзначається щороку 20 листопада, був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1954 році для підтримки прав дітей і добробуту молодого покоління. Вибір дати символічний, адже саме цього дня в 1959 році була прийнята  Декларація прав дитини, а в 1989 році - Конвенція про права дитини. Ці документи визначили права кожної дитини на життя, безпеку, освіту та належний рівень життя, незалежно від її походження чи соціального статусу.

   Дуже характерно, що саме 20-е листопада відзначають своє професійне свято "День педіатра" і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров'я дітей. 

   У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх дітей! 

#Всесвітній_день_дитини 

#Декларація_прав_дитини 

#Конвенція_про_права_дитини 

#дитяча_бібліотека_імРибалка 

#культура_розправляє_крила


вівторок, 19 листопада 2024 р.

   Ніхто з нас ніколи не забуде того дня. Того моторошного ранку, коли  по всій країні пролунали вибухи, заревіли перші сирени. Коли на АЗС утворювалися кілометрові черги, а вокзали були переповнені охочими евакуюватися, які були готові поїхати будь-куди, лише б подалі від того жаху, який настав.
   Того дня багато хто з нас думав, що ми приречені – російські танки стрімко насуваються на Київ, міста на Півдні одне за одним захоплюють росіяни, на околицях Харкова ідуть важкі бої, окупанти оточують Маріуполь і хочуть взяти в кільце Чернігів… 
   Та сьогодні на календарі 19 листопада 2024 року. Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення Росії. Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об'єднатися заради перемоги.
   Ці 1000 днів – саме той час, коли кожен українець, незалежно від свого віку, професії чи місця проживання, став невід'ємною частиною боротьби за незалежність та гідність. Цей період нерівного протистояння, де ворог переважає за чисельністю та ресурсами, але не здатний подолати нашу незламність, віру та готовність боротися до перемоги.
   Сьогодні 1000 днів війни показали незламність українців, які вірять у свою перемогу, незважаючи на неймовірні труднощі. Попереду ще чекає багато випробувань, але об'єднана нація, яку підтримує цивілізований світ, зможе подолати всі перешкоди.
   Слава Україні! Героям слава!

#1000дніввійни 
#1000днівнезламності 
#дитяча_бібліотека_імРибалка 
#культура_розправляє_крила




понеділок, 18 листопада 2024 р.

    КНИЖКОВЕ МЕНЮ НА ОСІНЬ.

   НІНА БІЧУЯ "Звичайний шкільний тиждень".

   Подивися в телескоп - і побачиш міріади зірок, кожна з яких має свою таємницю. Торкнися людської душі уважним поглядом - і розкриється перед тобою ще більше таємниць, аніж береже їх небо.

   Збірка знаної української письменниці Ніни Бічуї "Звичайний шкільний тиждень" об'єднала під однією обкладинкою дві гостросюжетні та водночас глибокі історії про підлітків, які дорослішають та гартують характери.

   Дві дивовижні повісті: "Яблуня і зернятко" та "Звичайний шкільний тиждень" розповідають про труднощі зростання, стосунки в колективі та шкільні пригоди. У кожному творі авторка підіймає важливі питання, з якими стикаються підлітки на своєму життєвому шляху. На сторінках своїх пригодницьких історій вона не дає готових відповідей, але замість цього запрошує читачів пережити разом із героями всі випробування та шукати виходи зі складних ситуацій.

   Уяви лишень: веселі пригоди і серйозні розмови про честь і чесність; політ на дельтаплані й мандрівка містом з фотоапаратом; театральні історії і пошук дівчини зі скрипкою...

   Тексти повістей побудовані так, щоб читач ніби розчинявся в описаних подіях, сам брав участь у пошуку виходу із  складних ситуацій і не раз упізнавав самого себе серед героїв повістей.

   Залишайтеся на одній хвилі з героями, розгадуйте загадки шкільного життя та пориньте в цікаві пригоди, в яких ви можете подискутувати з однолітками на важливі теми дружби, стосунків, честі та відповідальності й весело провести час!

 #дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє-крила



пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

    Щорічно 16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Цього дня  в 1995 році ЮНЕСКО прийняла Декларацію принципів толерантності.

   Це стосується рівності всіх людей незалежно від їх релігії, раси чи кольору шкіри. Ці принципи закріплені в Загальній деклараці прав людини, яка проголошує протидію всім формам дискримінації, запобігання геноциду та покарання за нього.

   Напередодні Дня толерантності наша бібліотека зустрічала своїх відвідувачів солодкими сюрпризами та щирими побажаннями.

#Деньтолерантності

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила






середа, 13 листопада 2024 р.

 

   13 листопада виконується 135 років від дня народження Остапа Вишні, українського письменника, новеліста.

   Павло Михайлович Губенко ( так насправді звали Остапа Вишню)  - народився 13 листопада 1889 року на хуторі Чечва біля містечка Грунь Зіньківського повіту на Полтавщині (нині Охтирський район Сумської області). 

   Закінчив початкову, потім двокласну школу в Зінькові, далі навчався в Київській військово-фельдшерській школі. Працюючи в лікарні, Південно-Західної залізниці займався самоосвітою, склав екстерном екзамен за гімназію і в 1917 році вступив до Київського  університету, однак скоро залишив навчання і цілком віддався журналістській і літературній праці.

  Остап Вишня – це не просто письменник, а справжній народний гуморист, чиї твори стали невід’ємною частиною української культури. Його гострі жарти і дотепні спостереження над життям українського села досі викликають щирий сміх та роздуми. 

  Остап Вишня - справжній патріот своєї рідної землі. Його твори - це не просто розвага, а й глибокий аналіз українського суспільства. Читаючи Вишню, ми не тільки відпочиваємо, а й пізнаємо себе і свою країну. Це своєрідний культурний код українців, який передається з покоління в покоління. Письменник показав, що навіть у найскладніші часи можна зберегти оптимізм і почуття гумору.

 Творчість Вишні мала великий вплив на українську культуру, а його твори перекладені багатьма мовами світу і досі користуються популярністю.

 #Остап_Вишня

 #ювілей_письменника 

#дитяча_бібліотека_імРибалка




середа, 30 жовтня 2024 р.

 КНИЖКОВЕ МЕНЮ НА ОСІНЬ.

 ЙОАННА ЯҐЕЛЛО. "Зелені мартенси".

  Відома польська письменниця, журналіст і автор популярних підліткових романів, Йоанна Яґелло є творцем книг, які отримали міжнародне визнання. Її книги набирають популярності. 

   Головний герой повісті "Зелені мартенси" -  чотирнадцятирічний хлопчик Фелікс. Його життя сповнене зовсім не дитячими турботами, яким він не надто дає раду, і з кожним днем їх стає усе більше...

   Та одного дня Фелікс зустрічає Опту - дивожну дівчину із незвичним іменем... І раптом усі клопоти стають не такими уже й неосильними...

   Автор, як завжди, піднімає чимало соціальних питань: гастарбайтерство, кіднеппінг, неповна сім'я...

   І, все ж, це неймовірна історія про кохання, турботу, віру в краще, силу духу, а також вміння знаходити щастя навіть там, де його ніхто ніколи не шукав.

   Увага! Читати обережно! Можна потонути у цьому морі добра та кохання!

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила


понеділок, 28 жовтня 2024 р.

   28 жовтня в Україні відзначається 80-а річниця визволення України від німецько-фашистських загарбників.
  Ми пам'ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні.
  В цей день ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, учасникам Другої світової війни.
  Гірко визнавати, але українцям знову довелося стати на захист України, її свободи та територіальної цілісності.
  Сучасні захисники України є гідними нащадками своїх дідів і прадідів, ми пишаємось героїзмом, силою духу та мужністю наших захисників і твердо віримо у нашу перемогу.
   У цей день низько схиляємо голови перед світлою пам'яттю тих, хто віддав власне життя в жорстокій битві за свободу.
   Слава всім, хто боровся з нацизмом у роки Другої світової війни! Слава всім, хто б'ється за Україну сьогодні!

#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила



неділя, 27 жовтня 2024 р.

   Сьогодні – свято нашої мови!

Вітаємо всіх українців з Днем української писемності і мови! Це день, коли ми з гордістю можемо сказати, що наша мова жива і красива, що вона лунає у віршах, піснях та щоденних розмовах. Бажаємо всім завжди плекати любов до українського слова, не забувати його цінності та сили. Бажаємо всім натхнення в її вивченні, розвитку і популяризації. Хай кожне слово звучить дзвінко та ясно! Хай наша мова об’єднує серця і приносить мир та злагоду.

#День_української_писемності_і_мови
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила


пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

 

   Сьогодні, 25 жовтня, до Дня української писемності та мови, відбувся найбільший український флешмоб — Радіодиктант національної єдності 2024.

  Авторкою тексту Радіодиктанту національної єдності 2024 стала письменниця Оксана Забужко. Радіодиктант називався «Магія голосу». Читав його поет, нині військовий, наш земляк - Павло Вишебаба. Особливо важливо зараз об’єднати людей навколо України в усьому світі, об'єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях.

  До написання Радіодиктанту національної єдності 2024 долучилися й співробітники нашої книгозбірні. Адже всі ми свідомі того, що цей захід не лише дає змогу перевірити на практиці свої знання мови материнської, але й дозволяє відчути себе невід'ємною частинкою нашої великої української спільноти.

#пишеморазом

#радіодиктант2024

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила









    27 жовтня в Україні святкують День української писемності та мови.

   "Мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня, інтелектуальна і мислительська діяльність народу."

О. Олесь

   До вашої уваги вікторина "Наша мова калинова"

#День_писемності_і_мови

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила







вівторок, 22 жовтня 2024 р.

    Зірка Захарівна Мензатюк - сучасна українська письменниця-казкарка, талановита журналістка і володарка низки престижних літературних премій. Зірка Мензатюк - лауреат міжнародного літературного конкурсу у США (2002), літературної премії імені Наталі Забіли (2005), літературної премії імені Лесі Українки (2007). 

   Твори Зірки Мензатюк, як теплі сонячні промені, зігрівають дитячі серця, вселяючи в них любов до рідної землі. Письменниця, чиї твори сьогодні стали класикою української літератури, вміло поєднує в них народні традиції, сучасні реалії та глибокий психологізм. Її книги - це не просто розповіді, а справжні літературні перлини, що формують духовний світ юного читача.

   До вашої уваги з нагоди ювілею письменниці "Казковий світ Зірки Мензатюк"

#Зірка_Мензатюк

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила





пʼятниця, 18 жовтня 2024 р.

   КНИЖКОВЕ МЕНЮ НА ОСІНЬ.

НАТАЛЯ ЯСІНОВСЬКА "Несподіване кіно".

   Життя - насправді великий Дар, який треба цінувати.

   "Несподіване кіно" - це ключ до розуміння того, що немає тільки чорного та білого кольорів. Що треба іноді вмикати свій мозок і вимикати емоції.

   Книга "Несподіване кіно" складається з окремих оповідань, героями яких є підлітки: подруги Дарка, Кет, Ліля. В їх стосунках є все: і радість, і нетерпіння, розчарування, підозрілість, образи, взаємодопомога. В книзі основними є теми: дружба дівчат, відносини батьків та дітей в родині, перше кохання, життєві трагедії. Все, що відбувається з героями оповідань - це перші кроки в доросле життя. Перше кохання, яке закінчилося трагедією, після якої не хотілося жити. Але ж ... в світі стільки цікавого, чого ще не бачила, не спробувала, не куштувала. Добре, що нагодилася психологиня, яка знайшла потрібні слова: "Попрощайся і відпусти", які спонукали жити далі. 

   У цій збірці оповідань є місце радості й суму, дружбі й коханню, сумнівам і підтримці.

   "Людина, як метелик, - змінюється, переживає перетворення, головне - аби не обпекла крила і могла летіти далі".

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила