понеділок, 30 вересня 2024 р.

    До Дня захисників і захисниць України, яке відзначається 1 жовтня, працівники бібліотеки ім. Рибалка долучилися до обласного патріотичного челенджа "Слово до воїнів ЗСУ".

#День_захисників_і_захисниць

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила





   День захисників і захисниць України відзначають 1 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці.

   Цього дня вітають та вшановують усіх, хто обороняє країну на передовій, хто всіма способами допомагає українському війську.

   Вітаємо зі святом мужніх і сильних! Бажаємо здоров'я, надійних друзів поруч та міцної опори у всіх починаннях. Нехай сила вашого духу допоможе Україні стати ще сильнішою, а ваші зусилля принесуть мир і злагоду.

   Слава Україні! Героям слава!

#День_захисників_і_захисниць

#Покрова_Пресвятої_Богородиці

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила







   30 вересня Всеукраїнський день бібліотек. Саме сьогодні до нас завітали читачі з подарунками. Чудові книжки поповнять полички. Ми щиро вдячні за увагу та підтримку.

#Всеукраїнський_деннь_бібліотек

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила



неділя, 29 вересня 2024 р.


   30 вересня в Україні відзначається особливе свято - Всеукраїнський день бібліотек. У реаліях сьогодення, люди все ж намагаються читати книжки.

  Весь цей час бібліотека не припиняла своєї професійної діяльності: обслуговувала користувачів, популяризувала книжки українських письменників через соціальні мережі, підтримувала сторінку у фейсбуці та була на зв’язку з користувачами.

 Ми віримо, що наші заклади будуть сповнені життям, новими ідеями та захоплюючими подіями!

   Вітаємо всіх бібліотекарів та користувачів зі святом! Миру та злагоди! Нехай книги єднають покоління!!!

#Всеукраїнський_день_бібліотек 

#дитяча_бібліотека_імРибалка

 #культура_розправляє_крила




 29 вересня – Бабин Яр..

Це одна із, на жаль, багатьох трагічних сторінок нашої історії, яка залишається болючим нагадуванням про минуле. Сьогодні, коли Україна знову страждає від війни, ми продовжуємо писати нові трагічні глави в історії.
Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айнзанцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, радянські військовополонені, українські націоналісти, пацієнти київської психіатричної лікарні, в’язні Сирецького табору та загалом усі ті, кого гітлерівці вважали своїми ворогами. Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
Україна, яка об’єднує багато етнічних груп і національностей, ніколи не забуде і завжди пам’ятатиме про жахливу трагедію Бабиного Яру, адже терор, який зараз відбувається в Україні, має бути зупинений.
Сьогодні ми стаємо свідками не менш жорстоких й кривавих злочинів, що знову відбуваються на українській землі.
Мир, безпека й рівновага в Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх злочинців буде належно покарано.

#Голокост #Бабин_Яр
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила




пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

 

                  Шановні мешканці міста!

   Щороку в останню суботу вересня ми відзначаємо День міста. Цього дня ми  вшановуємо місце, де народилися, зросли і живемо.

   Проте вже третій рік ми не святкуємо – у країні війна. Тому  нині  День міста – не про свято, а про любов до рідної землі, про повагу до історії і культури, про тодішніх і нинішніх героїв, про єдність і згуртованість наших дій, спрямованих на довгоочікувану Перемогу.

 Неймовірно вдячні незламним захисникам та захисницям, за кожен  прийдешній день, можливість жити, працювати та мріяти.

   Світла пам’ять землякам, які стали у ряди Небесного війська та продовжують захищати нас з небес.

  Віримо в Україну та її Перемогу! Впевнені, що невдовзі святкуватимемо день народження нашого славного Краматорська всім містом під мирним небом вільної, незалежної України! 

   З днем народження тебе,  рідне місто!


#День_міста #Краматорськ

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила




понеділок, 23 вересня 2024 р.

    "ХУДОЖНИК "ЗАШИФРОВАНИХ" КАРТИН - Олег Шупляк майстер двовзорів.
   Олег Шупляк народився 23 вересня 1967 року в селі Біще Бережанського району Тернопільської області. Український художник, педагог. Член Національної спілки художників України (2000). Заслужений художник України (2017). Закінчив архітектурний факультет Львівського політехнічного інституту (1991, нині національний університет «Львівська політехніка»). Працював викладачем рисунку та живопису Бережанської дитячої художньої школи (2000-2013). 

   Митець вважає, що люди недооцінюють картини. Вони читають книги тривалий час, а картини дивляться секунду, дві. А насправді їх потрібно читати і перечитувати, знаходити нові змісти. Адже там зашифровані речі, які не відкриваються з першого погляду. Саме тому глядач має включитися, дивитися і щодня відкривати щось своє.

#Олег_Шупляк

#майстер_двовзорів

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила













пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

ЗРОБИМО УКРАЇНУ ЧИСТОЮ РАЗОМ У ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРИБИРАННЯ!

   У п'ятницю 20 вересня 2024 року під гаслом «Зробимо Україну чистою разом!» відбудеться Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day».

   Поки російські окупанти намагаються забрати у нас незалежність, суверенність, нищать нашу спадщину та природу, ми, українці, незламні і продовжуємо боронити свою державу кожен на своєму фронті. Учнівська молодь та громадяни об'єднують зусилля і разом тримають екологічну оборону та формують культуру чистоти. 

   З 2024 року Всесвітній день прибирання оголошено офіційним Днем ООН, який відзначається щорічно 20 вересня, і тепер його додано до календаря міжнародних днів і тижнів.

   Навіть у складних умовах ми повинні формувати екозвички та дбати про нашу Землю. Разом збережемо наше довкілля для майбутніх поколінь, об'єднаємо зусилля для екологічного відновлення та привернення уваги всього світу!

   Працівники нашої бібліотеки також не залишились осторонь.

 #Всесвітній_день_прибирання

 #екологія #довкілля 

#дитяча_бібліотека_імРибалка 

#культура_розправляє_крила






середа, 18 вересня 2024 р.

Книга джунглів - 130 років

   2024 року виповнюється 130 років від дня публікації знаменитої "Книги джунглів" англійського письменника Редьярда Кіплінга.
   Кіплінг складав свою "Книгу джунглів" для дочки і вкладав у неї всю свою душу: спогади про тяжке дитинство, захоплення культурою Індії та мрію про вільну щасливу дитину, яка не залежить від причіпок дорослих.
   Збірка побачила світ у 1894 році і досі залишається однією з найкращих книг у світовій літературі.
   Англійський письменник Редьярд Кіплінг став всесвітньо відомим письменником ще за життя, інтерес до його творів не слабшає і сьогодні.
   Діти всього світу зачитуються його чудовими казками, а дорослі - його оповіданнями, віршами та повістями.

#книга_ювіляр
#книга_джунглів #Редьярд_Кіплінг
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє-крила



пʼятниця, 6 вересня 2024 р.

 

   Закінчилось літо 🌞, почались навчальні дні 📗🖊🏫. Але любителі почитати не забувають про своїх друзів – книг 📚, з якими можна відпочити та здійснити цікаві подорожі разом з книжковими героями.  

   «Гості на мітлі» ВОЛОДИМИРА РУТКІВСЬКОГО – це повість, знайома поколінню сучасних батьків із власного дитинства. Казкова основа історії – знаний усім із дитинства сюжет про страшну злу бабу-ягу, яка живе у старій хатинці в лісі й викрадає дітей із села поблизу. Стара відьма разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори. Вона має прилетіти до рідного села, де ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею. Спочатку страшні посланці навіть перевиконують план...

   Однак, оскільки в повісті, крім чародійства, є реальні діти зі своїм літнім повсякденням, зі своїми родинами та стосунками, зі своїми почуттями та судженнями, це додає історії про бабу-ягу особливого звучання. Двоє учнів четвертого класу, Степан та Василь, а також їхній «реп’ях», молодша на рік Таня, – не зовсім сучасні діти. У їхніх словах, іграх та побуті відчувається належність до попереднього покоління. Але саме це є чудовим підґрунтям для родинного читання, адже татові чи мамі відкривається простір для коментарів та оповідей про власне дитинство, для пригадування яскравих деталей, які спливають у пам’яті лише за гарної нагоди.

   Ставлення до чаклунки Ядвіги Олізарівни це: здивування й страх, злість і обурення, цікавість і зачарування …  І зрештою із цієї вибухової суміші вилущується просте бажання допомогти літній самотній людині.

   «Гості на мітлі» це чудова, яскрава і добра книжка, не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих.

   Тож читайте з задоволенням Рутківського, читайте українське.

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила