понеділок, 25 листопада 2024 р.

   Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня включно, в Україні проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Тисячі громадян, державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об'єднуючої мети - підвищити розуміння та обізнаність співвітчизників про всі форми насильства.
   Основне завдання цієї акції – привернути увагу спільноти до актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, захисту прав жінок, жорстокого поводження з дітьми, формування в свідомості школярів нетерпимого ставлення до насильства.       Акція "16 днів проти насильства" - це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для житття, розвитку і професійного зростання кожної людини.
   Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
       25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
       1 грудня -   Міжнародний день боротьби зі СНІДом;  
       2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;
       3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
       5 грудня - Міжнародний день волонтера;
       6 грудня - Вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі;
       9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;
       10 грудня - Міжнародний день прав людини.
   Наголошуємо!
   Якщо дорослі чи учні зіткнулися з домашнім насильством або стали свідком цього явища, необхідно зателефонувати за наступними номерами телефонів:
   15-47 - Урядова "гаряча лінія"  для осіб, які страждають від домашнього насильства;

   0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) - Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних і мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України.

#16_днів_проти_насильства
#Всеукраїнська_акція
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила


пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

    Щороку в четверту суботу листопада українці у всьому світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

 Непокаране зло завжди повертається. Голодомор 1932-33-го був один із найжорстокіших і найцинічніших злочинів москви проти українського народу. А сьогодні нащадки російських катів знову повернулися, щоб вбивати лише за те, що ми українці.

   23 листопада о 16.00, де б ви не були, засвітіть вогник у своїй домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

   Пам’ятаємо, єднаємося, переможемо

#голодомор #геноцид #Україна

#дитяча_бібліотека_імРибалка 

#культура_розправляє_крила



   КНИЖКОВЕ МЕНЮ НА ОСІНЬ. 
   ДАРА КОРНІЙ "Пригоди Змія Багатоголового. Діти Сонцівни й молодильні яблука".
   Дара Корній розпочинає яскраву серію казкового фентезі для дітей та підлітків. Маленькі читачі та їхні батьки познайомляться з чарівним змієм на прізвисько Халепник. Втім, це не один герой, а цілих три, адже кожна голова мало того що має свій норов та світогляд, так вони ще й усю книгу смішно сперечаються між собою. І все це — у декораціях неймовірного Скелястого Світу Вічного Літа. Отже, знайомтесь: Ярійло, Златоус та Чорній, які відправляються у далеку та небезпечну подорож зі шляхетною метою врятувати свій світ.
   Книга просякнута магією та ніжністю, оздоблена казковими ілюстраціями у виконанні художниці Софії Мудрої. Вона познайомить з українським фольклором та міфологією, майстерно вплетеними у сюжет. Шлях, який подолають герої книжки, наповнений пригодами, які випробовують їхні сили, витримку і братерство. Яскраві персонажі та подані у веселій формі життєві й моральні уроки, глибока емоційна насиченість. Така повчальна казка  приваблює і захоплює юних читачів, водночас збагачуючи їх культурний і моральний досвід.
   Читачі не тільки зануряться у плетиво незвичайних пригод, а й навчаться цінувати дружбу й дослухатися до свого серця. І ще переконаються в істинності заповідей Скелястого Світу, особливо в тому, що любов і повага до матінки Землі — понад усе. 
   Наймолодшим можна починати знайомство з українською дитячою фантастикою саме з цієї книги. 
#дитяча_бібліотека_імРибалка 
#культура_розправляє_крила

 


четвер, 21 листопада 2024 р.

    Україно, з Днем Гідності та Свободи! Нехай у цей день кожне серце наповниться гордістю за нашу країну, а кожна думка - вірою у світле майбутнє.

   До вашої уваги вікторина до Дня Гідності та Свободи.

https://learningapps.org/watch?v=pqogpuq8t24

#День_Гідності_та_Свободи

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила



   21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності ( акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року).
   День Гідності та Свободи - це особлива дата для кожного свідомого громадянина, для справжніх патріотів України, адже саме в цей день найсильніше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина має справжніх героїв з великим серцем і сильним духом, спроможних захистити національну свободу та гідність нашого народу.
   У цей день ми віддаємо шану патріотизму та мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року повстали, щоб захистити демократичні цінності, права та свободи людини, національні інтереси нашої країни та її європейський вибір.
   Зараз ми продовжуємо свою боротьбу за свободу і цілісність нашої України. Мужні, відважні захисники та захисниці боронять нашу Батьківщину та роблять все, щоб її кордони та суверенітет не були порушені.
   Нехай панує мирне небо над українською землею, добробут і родинна злагода в кожному домі, та не згасає віра в щасливе майбутнє нашої держави. Шануємо та пам'ятаємо!

#День_Гідності_та_Свободи
#дитяча_бібліотека_імРибалка 
#культура_розправляє_крила







середа, 20 листопада 2024 р.

   Щороку 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини, присвячений захисту прав дітей у всьому світі. Цей день об'єднує суспільства різних країн у прагненні створити безпечні умови для дітей. 

   Були часи, коли дітей взагалі не сприймали як людей особливого віку - до них ставилися так, як до дорослих. Минуло не одне тисячоліття, поки людство зрозуміло, що діти потребують відмінного ставлення.

   Лише в ХVII-XVIII ст. діти отримали належну увагу, бо раніше вони не мали ні дитячого  одягу, ні дитячих іграшок чи книжок.

   Всесвітній день дитини, який відзначається щороку 20 листопада, був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1954 році для підтримки прав дітей і добробуту молодого покоління. Вибір дати символічний, адже саме цього дня в 1959 році була прийнята  Декларація прав дитини, а в 1989 році - Конвенція про права дитини. Ці документи визначили права кожної дитини на життя, безпеку, освіту та належний рівень життя, незалежно від її походження чи соціального статусу.

   Дуже характерно, що саме 20-е листопада відзначають своє професійне свято "День педіатра" і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров'я дітей. 

   У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх дітей! 

#Всесвітній_день_дитини 

#Декларація_прав_дитини 

#Конвенція_про_права_дитини 

#дитяча_бібліотека_імРибалка 

#культура_розправляє_крила


вівторок, 19 листопада 2024 р.

   Ніхто з нас ніколи не забуде того дня. Того моторошного ранку, коли  по всій країні пролунали вибухи, заревіли перші сирени. Коли на АЗС утворювалися кілометрові черги, а вокзали були переповнені охочими евакуюватися, які були готові поїхати будь-куди, лише б подалі від того жаху, який настав.
   Того дня багато хто з нас думав, що ми приречені – російські танки стрімко насуваються на Київ, міста на Півдні одне за одним захоплюють росіяни, на околицях Харкова ідуть важкі бої, окупанти оточують Маріуполь і хочуть взяти в кільце Чернігів… 
   Та сьогодні на календарі 19 листопада 2024 року. Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення Росії. Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об'єднатися заради перемоги.
   Ці 1000 днів – саме той час, коли кожен українець, незалежно від свого віку, професії чи місця проживання, став невід'ємною частиною боротьби за незалежність та гідність. Цей період нерівного протистояння, де ворог переважає за чисельністю та ресурсами, але не здатний подолати нашу незламність, віру та готовність боротися до перемоги.
   Сьогодні 1000 днів війни показали незламність українців, які вірять у свою перемогу, незважаючи на неймовірні труднощі. Попереду ще чекає багато випробувань, але об'єднана нація, яку підтримує цивілізований світ, зможе подолати всі перешкоди.
   Слава Україні! Героям слава!

#1000дніввійни 
#1000днівнезламності 
#дитяча_бібліотека_імРибалка 
#культура_розправляє_крила




понеділок, 18 листопада 2024 р.

    КНИЖКОВЕ МЕНЮ НА ОСІНЬ.

   НІНА БІЧУЯ "Звичайний шкільний тиждень".

   Подивися в телескоп - і побачиш міріади зірок, кожна з яких має свою таємницю. Торкнися людської душі уважним поглядом - і розкриється перед тобою ще більше таємниць, аніж береже їх небо.

   Збірка знаної української письменниці Ніни Бічуї "Звичайний шкільний тиждень" об'єднала під однією обкладинкою дві гостросюжетні та водночас глибокі історії про підлітків, які дорослішають та гартують характери.

   Дві дивовижні повісті: "Яблуня і зернятко" та "Звичайний шкільний тиждень" розповідають про труднощі зростання, стосунки в колективі та шкільні пригоди. У кожному творі авторка підіймає важливі питання, з якими стикаються підлітки на своєму життєвому шляху. На сторінках своїх пригодницьких історій вона не дає готових відповідей, але замість цього запрошує читачів пережити разом із героями всі випробування та шукати виходи зі складних ситуацій.

   Уяви лишень: веселі пригоди і серйозні розмови про честь і чесність; політ на дельтаплані й мандрівка містом з фотоапаратом; театральні історії і пошук дівчини зі скрипкою...

   Тексти повістей побудовані так, щоб читач ніби розчинявся в описаних подіях, сам брав участь у пошуку виходу із  складних ситуацій і не раз упізнавав самого себе серед героїв повістей.

   Залишайтеся на одній хвилі з героями, розгадуйте загадки шкільного життя та пориньте в цікаві пригоди, в яких ви можете подискутувати з однолітками на важливі теми дружби, стосунків, честі та відповідальності й весело провести час!

 #дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє-крила



пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

    Щорічно 16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Цього дня  в 1995 році ЮНЕСКО прийняла Декларацію принципів толерантності.

   Це стосується рівності всіх людей незалежно від їх релігії, раси чи кольору шкіри. Ці принципи закріплені в Загальній деклараці прав людини, яка проголошує протидію всім формам дискримінації, запобігання геноциду та покарання за нього.

   Напередодні Дня толерантності наша бібліотека зустрічала своїх відвідувачів солодкими сюрпризами та щирими побажаннями.

#Деньтолерантності

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила






середа, 13 листопада 2024 р.

 

   13 листопада виконується 135 років від дня народження Остапа Вишні, українського письменника, новеліста.

   Павло Михайлович Губенко ( так насправді звали Остапа Вишню)  - народився 13 листопада 1889 року на хуторі Чечва біля містечка Грунь Зіньківського повіту на Полтавщині (нині Охтирський район Сумської області). 

   Закінчив початкову, потім двокласну школу в Зінькові, далі навчався в Київській військово-фельдшерській школі. Працюючи в лікарні, Південно-Західної залізниці займався самоосвітою, склав екстерном екзамен за гімназію і в 1917 році вступив до Київського  університету, однак скоро залишив навчання і цілком віддався журналістській і літературній праці.

  Остап Вишня – це не просто письменник, а справжній народний гуморист, чиї твори стали невід’ємною частиною української культури. Його гострі жарти і дотепні спостереження над життям українського села досі викликають щирий сміх та роздуми. 

  Остап Вишня - справжній патріот своєї рідної землі. Його твори - це не просто розвага, а й глибокий аналіз українського суспільства. Читаючи Вишню, ми не тільки відпочиваємо, а й пізнаємо себе і свою країну. Це своєрідний культурний код українців, який передається з покоління в покоління. Письменник показав, що навіть у найскладніші часи можна зберегти оптимізм і почуття гумору.

 Творчість Вишні мала великий вплив на українську культуру, а його твори перекладені багатьма мовами світу і досі користуються популярністю.

 #Остап_Вишня

 #ювілей_письменника 

#дитяча_бібліотека_імРибалка