понеділок, 25 листопада 2024 р.
пʼятниця, 22 листопада 2024 р.
Щороку в четверту суботу листопада українці у всьому світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Непокаране зло завжди повертається. Голодомор 1932-33-го
був один із найжорстокіших і найцинічніших злочинів москви проти українського
народу. А сьогодні нащадки російських катів знову повернулися, щоб вбивати лише
за те, що ми українці.
23 листопада о 16.00, де б ви не були, засвітіть вогник у своїй
домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності
докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.
Пам’ятаємо, єднаємося, переможемо!
#голодомор #геноцид #Україна
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
четвер, 21 листопада 2024 р.
Україно, з Днем Гідності та Свободи! Нехай у цей день кожне серце наповниться гордістю за нашу країну, а кожна думка - вірою у світле майбутнє.
До вашої уваги вікторина до Дня Гідності та Свободи.
https://learningapps.org/watch?v=pqogpuq8t24
#День_Гідності_та_Свободи
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
середа, 20 листопада 2024 р.
Щороку 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини, присвячений захисту прав дітей у всьому світі. Цей день об'єднує суспільства різних країн у прагненні створити безпечні умови для дітей.
Були часи, коли дітей взагалі не сприймали як людей особливого віку - до них ставилися так, як до дорослих. Минуло не одне тисячоліття, поки людство зрозуміло, що діти потребують відмінного ставлення.
Лише в ХVII-XVIII ст. діти отримали належну увагу, бо раніше вони не мали ні дитячого одягу, ні дитячих іграшок чи книжок.
Всесвітній день дитини, який відзначається щороку 20 листопада, був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1954 році для підтримки прав дітей і добробуту молодого покоління. Вибір дати символічний, адже саме цього дня в 1959 році була прийнята Декларація прав дитини, а в 1989 році - Конвенція про права дитини. Ці документи визначили права кожної дитини на життя, безпеку, освіту та належний рівень життя, незалежно від її походження чи соціального статусу.
Дуже характерно, що саме 20-е листопада відзначають своє професійне свято "День педіатра" і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров'я дітей.
У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх дітей!
#Всесвітній_день_дитини
#Декларація_прав_дитини
#Конвенція_про_права_дитини
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
вівторок, 19 листопада 2024 р.
понеділок, 18 листопада 2024 р.
КНИЖКОВЕ МЕНЮ НА ОСІНЬ.
НІНА БІЧУЯ "Звичайний шкільний тиждень".
Подивися в телескоп - і побачиш міріади зірок, кожна з яких має свою таємницю. Торкнися людської душі уважним поглядом - і розкриється перед тобою ще більше таємниць, аніж береже їх небо.
Збірка знаної української письменниці Ніни Бічуї "Звичайний шкільний тиждень" об'єднала під однією обкладинкою дві гостросюжетні та водночас глибокі історії про підлітків, які дорослішають та гартують характери.
Дві дивовижні повісті: "Яблуня і зернятко" та "Звичайний шкільний тиждень" розповідають про труднощі зростання, стосунки в колективі та шкільні пригоди. У кожному творі авторка підіймає важливі питання, з якими стикаються підлітки на своєму життєвому шляху. На сторінках своїх пригодницьких історій вона не дає готових відповідей, але замість цього запрошує читачів пережити разом із героями всі випробування та шукати виходи зі складних ситуацій.
Уяви лишень: веселі пригоди і серйозні розмови про честь і чесність; політ на дельтаплані й мандрівка містом з фотоапаратом; театральні історії і пошук дівчини зі скрипкою...
Тексти повістей побудовані так, щоб читач ніби розчинявся в описаних подіях, сам брав участь у пошуку виходу із складних ситуацій і не раз упізнавав самого себе серед героїв повістей.
Залишайтеся на одній хвилі з героями, розгадуйте загадки шкільного життя та пориньте в цікаві пригоди, в яких ви можете подискутувати з однолітками на важливі теми дружби, стосунків, честі та відповідальності й весело провести час!
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє-крила
пʼятниця, 15 листопада 2024 р.
Щорічно 16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Цього дня в 1995 році ЮНЕСКО прийняла Декларацію принципів толерантності.
Це стосується рівності всіх людей незалежно від їх релігії, раси чи кольору шкіри. Ці принципи закріплені в Загальній деклараці прав людини, яка проголошує протидію всім формам дискримінації, запобігання геноциду та покарання за нього.
Напередодні Дня толерантності наша бібліотека зустрічала своїх відвідувачів солодкими сюрпризами та щирими побажаннями.
#Деньтолерантності
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
середа, 13 листопада 2024 р.
13 листопада виконується 135 років від
дня народження Остапа Вишні,
українського письменника, новеліста.
Павло Михайлович Губенко ( так насправді звали Остапа Вишню) - народився 13 листопада 1889 року на хуторі Чечва біля містечка Грунь Зіньківського повіту на Полтавщині (нині Охтирський район Сумської області).
Закінчив початкову, потім двокласну школу в Зінькові, далі навчався в Київській військово-фельдшерській школі. Працюючи в лікарні, Південно-Західної залізниці займався самоосвітою, склав екстерном екзамен за гімназію і в 1917 році вступив до Київського університету, однак скоро залишив навчання і цілком віддався журналістській і літературній праці.
Остап Вишня – це не просто письменник, а справжній народний гуморист, чиї твори стали невід’ємною частиною української культури. Його гострі жарти і дотепні спостереження над життям українського села досі викликають щирий сміх та роздуми.
Остап Вишня - справжній патріот своєї рідної землі. Його твори - це не просто розвага, а й глибокий аналіз українського суспільства. Читаючи Вишню, ми не тільки відпочиваємо, а й пізнаємо себе і свою країну. Це своєрідний культурний код українців, який передається з покоління в покоління. Письменник показав, що навіть у найскладніші часи можна зберегти оптимізм і почуття гумору.
Творчість Вишні мала великий вплив на українську культуру, а його твори перекладені багатьма мовами світу і досі користуються популярністю.
#Остап_Вишня
#ювілей_письменника
#дитяча_бібліотека_імРибалка