четвер, 10 липня 2025 р.

    «Місячна ніч на Дніпрі» — найвідоміша картина українського художника Архипа Куїнджі, написана 145 років тому. Саме для неї вперше влаштували виставку однієї картини, на якій у 1880 році вона стала справжньою сенсацією. За короткий час виставку однієї картини відвідало 13 тисяч людей – величезна цифра для тих часів.
   Щоб побачити полотно, люди шикувалися в чергу. Багато відвідувачів приходили декілька разів, їх приваблювала незвичайна реалістичність світла на картині. Хтось вважав, що автор використав невідомі до того часу фарби, хтось заглядав за картину, перевіряючи, чи немає там лампи, а хтось, навіть, вважав, що Куїнджі вдався до чарів та магії. За словами художника, ця картина стала головним твором всього його життя. Всі свої знання і талант Куїнджі зосередив на тому, щоб передати ілюзорність місячного освітлення і знайти ідеальну композицію для передачі простору і настрою. Ця картина настільки точно передає сяйво місячного світла і ефекти освітлення, що відвідувачі виставки були просто вражені майстерністю художника. Ця картина не тільки захоплює своєю технікою та естетикою, а й передає особливий настрій – відчуття тиші, гармонії та величі природи. "Місячна ніч на Дніпрі" стала символом романтичного сприйняття природи в українському  живописі та відображенням внутрішнього світу художника.
   Коли в нього запитали, за скільки хотів би її продати, він назвав величезну ціну, адже не хотів розставатися з картиною. Та покупець погодився, і художнику довелося віддати свій твір. Але розлука була нестерпною і тому митець створив авторську копію своєї картини. Саме завдяки цій копії ми можемо бачити всю красу унікального шедевру, адже перша картина втратила свої незвичайні барви через неправильний догляд господарем.
  Створена в 1880 році, картина залишається актуальною і сьогодні як твір, що викликає трепіт перед красою природних пейзажів та майстерністю великого майстра А. І. Куїнджі.
#виставка_одніє_картини
#АрхипКуїнджі
#культура_на_часі
#дитяча_бібліотека_імРибалка


четвер, 3 липня 2025 р.

   Інід Мері Блайтон — англійська письменниця, 📖️ яка працювала в жанрі дитячої і юнацької літератури. Вона стала однією з найуспішніших підліткових письменниць двадцятого століття. За однією з оцінок, Блайтон п'ятий за популярністю автор у всьому світі. 🌍
  "П'ятеро на острові скарбів"🏝🗺 - перша книга серії "Славетна п'ятірка"🧒👦👦🧒🐕
 Це чарівна та захоплююча історія👍, яка веде читачів у світ прекрасних пригод та найсправжнісінького дитячого захоплення.😮 Автор книги вдало поєднав елементи дружби👨🏻🤝👨🏻, таємниць і скарбів 💰, роблячи її прекрасним читацьким враженням 😲 .
Однією з ключових переваг книги 📗 є чудові персонажі, кожен з яких має унікальний характер. Джордж, з норовливим характером, та троє кузенів - Джуліан, Дік та Енн - створюють неповторний ансамбль, що привертає увагу та викликає симпатію. Взаємодія між ними та їхня спільна мета - знайти скарб🧰 💰 на острові - додають динаміку історії та розвивають тему дружби.👨🏻🤝👨🏻
Крім того, книга📕 пропонує читачам захопливі пригоди та таємниці, пов'язані з островом.🏝 Описи руїн старого замку🏰, затонулого корабля🚢 та присутність чудового песика Тіммі 🐕створюють мальовничий образ місця.
  Діти люблять пригоди, загадкові історії, а в цьому детективі таємниць буде чимало.❗❗❗
 Проводьте час з користю – читайте книги!📚
#сучасна_література
#читаннязлітнімнастроєм
#культура_на_часі
#дитяча_бібліотека_імРибалка


вівторок, 1 липня 2025 р.

   Говорити з дітьми про цифрову безпеку важливо. Хоча іноді це непросто, особливо у світі, який оновлюється щомиті.
  Але якщо не забороняти, а пояснювати, розмова стає ефективнішою. І замість "я сказав/-ла - значить, так треба" з'являється довіра. А довіра - це теж про безпеку.
  Спільно з nadiyno.org  розповіли про те, як подбати про дитину у світі онлайн з турботою про ваші стосунки.👇
#цифрова_безпека
#ти_як
#культура_на_часі
#дитяча_бібліотека_імРибалка