вівторок, 26 жовтня 2021 р.

День визволення України від фашистських загарбників

   28 жовтня Україна відзначає важливу дату у своїй історії - День визволення від фашистських загарбників, національне свято, пов'язане з вигнанням військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

   Цю дату було обрано не випадково. Вважається, що саме цього дня в 1944 році з території України було вигнано останнього солдата нацистського рейху.

  28 жовтня було проголошено Днем визволення України від фашистських загарбників згідно Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні.

   22 червня 1941 р. розпочалася війна між вчорашніми союзниками – ІІІ Рейхом та СРСР, в результаті чого до кінця року більша частина України була окупована німецькими військами.

   У грудні 1941 – січні 1942 рр. радянські війська організували перший великий контрнаступ на території України, але були зайняті лише незначні ділянки в Криму та під Барвінковим.Спроба  навесні 1942 року розвинути попередній успіх призвела в Криму та під Харковом до двох катастрофічних поразок радянських сил та їхнього відступу аж до Волги. У результаті вся українська територія була зайнята німецькими військами.

  У лютому 1943 року, розвиваючи наступ після перемоги під Сталінградом, радянські війська зайняли Харків та деякі інші українські міста, але вже в березні 1943 року залишили їх внаслідок німецького контрнаступу.

   Лише восени 1943 року розпочалося остаточне вигнання нацистських окупантів з України.

 28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на околиці міста Чоп на Закарпатті, але боротьба на цій ділянці розтягнулася аж до 25 листопада – лише тоді нацистські окупанти були вигнані з України остаточно.

   Ціна перемоги – втрачені мільйони життів,  розбиті родини та скалічені долі. В Україні не лишилося практично жодної родини, яка б не зазнала втрат. І ось чому ми повинні пам’ятати героїв, чия боротьба, самовіддана праця сприяли звільненню Вітчизни від нацистів. Ми маємо бути вдячними тим, хто дав можливість розвивати нашу країну. Адже ми зобов’язані усім, що маємо сьогодні, тим хто загинув і тим, хто вижив у страшні 40-і. 



Немає коментарів:

Дописати коментар