понеділок, 29 листопада 2021 р.

Назарій Яремчук - співак від Бога.

 30 листопада виповнюється 70 років від дня народження відомого співака, Народного артиста України, світлої людини - Назарія Яремчука.

   Рідні гори Карпати, Говерла сріблочола, вічнозелена красуня смерічка стали символом молодості і пісенного натхнення добре знаного по всіх усюдах ансамблю "Смерічка", в юнацькому гроні якої заспівав свою незабутню, невмирущу "Червону руту" Назарій Яремчук.     Його голос, його виконання не сплутаєш ні з ким. У кожному українському домі він як рідний, як добрий давній знайомий з своєрідною манерою співу, прекрасним голосовим тембром, життєрадісний, врівноважений, з дитинно-щирою посмішкою на вустах, скромний, без зіркової хвороби. "Кришталево чиста в мистецтві людина", - сказав про нього поет Микола Сингаївський.

   Його пісня звеличує, піднімає гідність, вертає молодим козацьку славу, дбає про невмирущу історію минулих поколінь.

   До цієї дати та в пам'ять про простого буковинського хлопця, який став гордістю країни, пропагуючи у світі рідну українську пісню, пропонуємо  пригадати цікаві факти з його життя та послухати пісні «співака від Бога».





пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

«Ми маємо право на пам’ять про голод»

       

     28 листопада  кожного року ми вшановуємо і відзначаємо День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933рр .  В Україні та в усьому світі у цей день люди традиційно запалять свічки у вікнах — на знак пам’яті та пошани до мільйонів українців, які загинули внаслідок геноциду.   

    Голодомо́р 1932—1933 років — акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932—1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Голодомор 1932-1933 років в Україні – не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу. Понад 7 мільйонів українців заморили штучним голодом для досягнення злочинної політичної мети – ослаблення та винищення волелюбного українського селянства – соціальної основи нації. 

   Тема Голодомору складна тим, що більшості сучасних дітей в України важко уявити тотальний голод. З іншого боку, свідчення тих, хто пережив трагічні події 1932–1933 рр., часом жахають навіть дорослих.

           

    https://www.youtube.com/watch?v=baHXUzq3VPM&t=2s

 


пʼятниця, 19 листопада 2021 р.


21 листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого українця, для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.

Низький уклін всім захисникам української державності, які назавжди залишаться в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь!

 

https://www.youtube.com/watch?v=QTvgFOVB-Xs




вівторок, 16 листопада 2021 р.

16 листопада - Міжнародний день толерантності!


 

День толерантності

На нашій планеті існує дуже велика кількість різних людей. Всі ми несхожі один на одного і щоб мирно співіснувати, нам треба миритися з цим розмаїттям.

Саме тому у 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО була прийнята Декларація принципів толерантності.  У статті 6 Декларації зазначено: «з метою мобілізації громадськості, звернення уваги на небезпеки, приховані у нетерпимості, зміцнення прихильності і активізації дій на підтримку поширення ідей толерантності і виховання у її дусі ми урочисто проголошуємо 16 листопада міжнародним днем, присвяченим толерантності, що відзначається щорічно».

Толерантність не є вродженою рисою характеру, її потрібно виховувати в себе з дитинства. Ми вчимося толерантності, щоб врятувати світ.

І саме Міжнародний день толерантності спонукає нас задуматись про необхідність сприймати думки без агресії, погляди та ідеї, які не збігаються із власними, про терпимість до чужого способу життя, релігійної, національної й культурної належності, мови, звичаїв, цінностей, почуттів, фізичного і психічного стану, зовнішнього вигляду.



вівторок, 9 листопада 2021 р.

“Який я єсмь, таким мене й приймайте”

 11 листопада 2021 року  виповнюється  200 років від дня народження Федора Михайловича  Достоєвського (1821-1881) – одного з найвидатніших, найвпливовіших і разом з тим найсуперечливіших в російській літературі постатей другої половини ХІХ століття. 

  Свій творчий шлях він почав повістю "Бідні люди"(1846), яка принесла авторові популярність. 

  Літературна діяльність Достоєвського була перервана 23 квітня 1849 року арештом, пов'язаним з його участю у справі петрашевського гуртка. На суді йому було пред'явлене звинувачення у розповсюдженні забороненого листа В. Бєлінського до М. Гоголя і винесено вирок до страти. 22 грудня 1849 р. Достоєвський разом з іншими петрашевцями перебував у Петербурзі на Семенівському, в очікуванні смертної кари, але за кілька хвилин до страти її відмінили за високим розпорядженням. Ці десять страшних хвилин очікування смерті увійшли в творчість письменника як символи людських страждань і, зокрема, знайшли відображення у його романі "Ідіот". 

  Його творчість пройшла випробування століттями і залишилася в скарбниці кращих зразків світової літератури:роман"Злочин і кара",роман "Брати Карамазови","Ідіот", "Біси" та інші.

   Творча спадщина Достоєвського і сьогодні привертає увагу не тільки широкого кола читачів і літературознавців, а й філософів, юристів, психологів. У своїх творах Ф.М. Достоєвський, хоча втім і не тільки він один, ніс світу глибоко вистраждану досвідом поколінь істину – немає і не може бути такої мети, заради якої була б припустима жертва хоча б в одне людське життя, в одну краплю крові, в один дитячий мізинець.

  Філософія Ф.М. Достоєвського – це філософія гуманізму, що закликає до миру, єднання народів і благополуччя, бо пройнята почуттям любові до людини і невидимого болю за неї.

  Ніби звертаючись до своїх майбутніх читачів і дослідників, він щиросердно і мужньо сказав про себе: "Який я єсмь, таким мене й приймайте".

     9 лютого 1881 р. Достоєвський помер.


 

 

понеділок, 8 листопада 2021 р.

З Днем української писемності та мови

      Щороку 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови.

Мова - це велике національне надбання, коштовний скарб із могуття інтелекту і криці моралі, це пісня душі, покладена на слова. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей, об'єднаних в єдине ціле - народ.

Багата і милозвучна українська мова. Нею передаються найтонші відтінки думок і почуттів, слухаючи мову щодня, ми часто не вдумуємося в її особливості, сприймаємо слова, як щось звичайне, само собою зрозуміле. 

А тим часом мова – одне з чудес, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. У нашій мові є чимало захоплюючого і дивовижного. Безліч на перший погляд буденних слів ховає в собі якусь таємницю. Кожне вживане нами слово має свою долю, свою історію.

Тож нехай щире українське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім'я України. 

#мова #писемність

#дитяча_біб-ка_М.Рибалка




четвер, 4 листопада 2021 р.

 Любі діти та шановні батьки!

   До вашої уваги серія книг Каті Матюшкіної  про знамениті пригоди та видатні розслідування чудового  СУПЕРкота да Вінчі та його друзів

   У "прикольних детективах" і захолюючі пригоди, і детективна лінія, і навіть трохи кохання. А ще на сторінках книг є безліч розвивальних завдань для дітей: разом із персонажами історії можна пройтися по лабіринту, навчитися покроково малювати деяких героїв, відгадати зашифроване послання за допомогою коду, порахувати математичні приклади в малюнках тощо. 

   Тож читайте в родинному колі та насолоджуйтесь! 

   А ми з любов'ю чекаємо на вас після карантину. 




вівторок, 2 листопада 2021 р.

 


                                                Шановні читайлики!

        До  нас надійшли найкращі вітчизняні літературні новинки 2021 року, серед яких  будемо визначати переможців у номінаціях  «Література для дітей» та «Література для підлітків».                                                                                                 Як тільки бібліотека запрацює у звичному режимі, запрошуємо всіх книголюбів долучитися до читання новинок та залишати свої відгуки на прочитані книги! Проголосувати можна до кінця грудня.

За кожен відгук – яскрава закладка у подарунок!