пʼятниця, 31 травня 2024 р.

   Існує версія, що перше святкування дня захисту дітей відбулося ще 1925 року у Сан-Франциско за сприяння Генерального консула Китаю. Він зібрав китайських дітей-сиріт і підготував для них Фестиваль човнів-драконів (Дуань-у Цзе). Це святкування припало саме на 1 червня, що символічно збігається з Міжнародним днем захисту дітей у наш час.
   Офіційно Міжнародний день захисту дітей був заснований в листопаді 1949 року в Парижі під час засідання Ради Міжнародної демократичної федерації жінок, адже у повоєнні часи особливо гостро поставало питання збереження здоров'я та благополуччя дітей. А вже в 1950-го року 1 червня це свято відзначали у 51 країні світу. 1959 року було ухвалено Декларацію прав дитини відповідно до Женевської декларації про права дітей - саме тоді було затверджено рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку.
   В Україні цей день відзначається із 1998 року.

            Вікторина до Міжнародного дня захисту дітей.



#Міжнародний_день_захисту_дітей
#мир #права_дитини
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила


Міжнародний день захисту дітей

   1 червня - Міжнародний день захисту дітей.
   Що першим спадає на думку, коли ми чуємо про цей день? Ігри, розваги, морозиво, конкурси, вікторини, мрії, проблеми, права...
   Так, гарний святковий настрій - це невід'ємний атрибут цього свята, але слід пам'ятати його головну мету - розказати про проблеми і труднощі дітей у всьому світі, наголосити на важливості захисту їхніх прав.
   Кожна дитина має право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні - це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, прагнути, щоб вони росли щасливими людьми і відповідальними громадянами.
   Для дітей цей день - ще одна можливість сказати своє слово, озвучити свої мрії та бажання, потреби й проблеми - свої та дітей усього світу, привернути увагу спільноти до їх вирішення.
   Третій рік поспіль Україна відзначає День захисту дітей в умовах війни. Ворог забрав у маленьких українців безтурботне дитинство, і ми боремось за те, щоб наші діти повернулись до життя без страху і сирен. Ми хотіли і хочемо для них іншого. Нехай діти України та всього світу щохвилини та щодня будуть радісними та щасливими, відчуватимуть мамине тепло, ласку, батьківське міцне плече.

#Міжнародний_день_захисту_дітей
#мир #дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила




Всесвітній день без тютюну

    Всесвітня організація охорони здоров'я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися того, щоб в ХХІ столітті проблема тютюнопаління зникла. ХХІ століття настало, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином триває.
    Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали курити. Це є проблемою для всіх нас, тому що знаємо, що збільшення кількості тих, хто кинув палити є ключовим елементом зниження прогнозованого тягаря викликаних тютюном смертей. 
   За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку понад 8 млн людей в усьому світі помирають через хвороби, спричинені вживанням тютюну, а в Україні куріння забирає в середньому 85000 життів - 12% від загальної смертності.
   Причини кинути курити вже сьогодні:
   Здоров'я. Ще раз наголосимо: відмовившись від тютюнових виробів, ти отримуєш всі шанси прожити довше, якісніше й щасливіше життя.
   Фінансові переваги. Куріння - дороге задоволення. Часто люди навіть не замислюються над тим, які суми вони витрачають на тютюновий дим.
   Зовнішній вигляд. Нікотин негативно впливає на шкіру: вона стає сухою та набуває сіруватого кольору. Через надмірну сухість шкіри навколо очей та рота швидше з'являються зморшки. А ще від куріння жовтіють зуби та кінчики пальців.
   Відчуття свободи. Куріння - це кайдани! Згадай ті часи, коли ти виходив/ла на вулицю без страху про забуті сигарети чи запальничку, спілкувався з рідними чи близькими без перерв, пов'язаних із залежністю. Ці часи можна повернути.
   Ви вже сто разів чули про шкоду куріння для здоров'я. Та знаєте, що особливо небезпечним є пасивне куріння для дітей - тож за можливості захищайте їх від тютюнового диму. А ще краще - не демонструйте їм власний приклад дорослого курця, і тоді є всі шанси, що молоде покоління в майбутньому куритиме в рази менше.
   Будьте здорові, бережіть себе і піклуйтеся про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких кожного дня! 
#день_без_тютюну 
#дитяча_бібліотека_імРибалка
 #культура_розправляє_крила


пʼятниця, 24 травня 2024 р.

День слов'янської писемності і культури. Кирило і Мефодій. Вікторина

День слов'янської писемності і культури

   24 травня в Україні відзначають День слов’янської писемності і культури. Цього дня також вшановують пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, які були просвітниками. Вони відігравали важливу роль у становленні та розвитку слов’янського письменства і культури.
   Кирило та Мефодій були просвітниками та проповідники християнства, творцями кириличної абетки, перекладачами церковних книг. Вони народилися в IX столітті в грецькому місті Солунь у сім'ї воєначальника.

 На основі грецької абетки Кирило створив слов'янську абетку. Щоб передати фонетичні особливості слов'янської звукової системи, він доповнив абетку новими буквами, запозиченими з глаголиці. Згодом глаголиця лягла в основу кирилиці, на основі якої сформувалися алфавіти багатьох слов’янських народів.

   В історії слов'янських народів запровадження кирилиці стало величезним культурним зрушенням, оскільки сприяло формуванню власних мов, освіти, традицій та культури.

   Кирило та Мефодій вели просвітницьку діяльність та перекладали слов’янською мовою церковні книги, зокрема Євангеліє та Псалтир, а також самі писали оригінальні твори. 

  Початком офіційного відзначення цього свята на державному рівні в нашій країні став Указ Президента України від 17 вересня 2004 року в якому підтримуючи ініціативу Національної академії наук України, громадських та релігіййних організацій день 24 травня встановлено Днем слов'янської культури і писемності. 

  Тож, пам'ятаємо нашу історію, примножуймо культурну спадщину свого народу, плекаймо і розвиваймо рідну - українську - мову!  


#день_словянської_писемності_і_культури

#слово 

#дитяча_бібліотека_імРибалка 

#культура_розправляє_крила




середа, 22 травня 2024 р.

День Героїв України

    23 травня українці відзначають День Героїв - щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись за рідну землю протягом не одного століття. Українські Герої - це українці, які жили в різні епохи й захищали рідну землю. Сьогодні ж це свято всіх захисників України від російської орди. 

#День_Героїв 

#дитяча_бібліотека_імРибалка 

#культура_розправляє_крила



пʼятниця, 17 травня 2024 р.

    18 травня вшановуємо пам'ять жертв депортації кримськотатарського народу комуністичним тоталітарним режимом.

   Цього дня, 1944 року згідно із таємною постановою Державного комітету оборони №5859-сс "Про кримських татар", підписаною Сталіним, розпочалася спецоперація військ НКВД з метою звільнення Кримського півострова від корінного населення.

   Формальною підставою стали обвинувачення кримських татар у масовому дезертирстві та колабораціонізмі, що геть не відповідало дійсності - понад 17 тисяч кримських татар служили в Червоній армії з перших днів війни. Третину учасників партизанського руху, що розгорнувся на півострові, також складали кримські татари.

   Спецоперація, у якій було залучено 32 тисячі співробітників НКВД, розпочалася о 3-тій годині ночі. Депортованим (а це були переважно жінки, діти, старі, оскільки усе доросле чоловіче населення воювало) давалося на збори від кількох хвилин до пів години, після чого їх звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, а звідти переповненими, наглухо закритими ешелонами відправляли на "спецпоселення" на схід - в Узбекистан, Казахстан, Таджикистан. Частина депортованих потрапила на примусові роботи до Московського вугільного тресту, до таборів фронтового резерву та до ГУЛАГу. Дорога тривала до трьох тижнів. Багато депортованих від голоду та хвороб померли в дорозі.

    Загалом протягом трьох днів з Криму було вивезено понад 190 тисяч кримських татар. Окремою трагічною сторінкою цієї спецоперації стала доля жителів кількох кримськотатарських сіл на Арабатській стрілці - про них просто забули, а коли спохопилися, то просто вивезли на баржі в море і потопили. Також у 1944-му з Криму було депортовано понад 40 тисяч болгар, вірмен, греків, турків і ромів. 

   Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників. Лише 1989 року кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину. 

   Після незаконної анексії Криму у 2014 році російська влада продовжує дискредитацію та утиски кримських татар, що залишилися на півострові. У 2015 році Верховна Рада визнала примусове виселення корінного народу Криму актом геноциду.


https://www.youtube.com/watch?v=tL-AJ9BNi4E


 #геноцид_кримськотатарського_народу 

#день_памяті

 #дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила




четвер, 16 травня 2024 р.

неділя, 12 травня 2024 р.

 Вітаємо всіх матусь зі святом!!!


#Деньматері
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила




субота, 11 травня 2024 р.

День Матері

   День Матері в Україні відзначається щорічно - у другу неділю травня. Цього року це свято випадає на 12 травня. Це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. Цей день дуже важливий для кожної людини, адже саме мама дала нам життя і є найдорожчою людиною. 

   Дорогі жінки! Милі мами! 

   Від щирого серця вітаємо вас зі святом - Днем матері! Мама - це найдорожче і світле, що є на світі. Вона завжди радіє успіхам своїх дітей, підтримує їх у важку хвилину, завжди щиро переживає за кожен пройдений крок. Немає людини ближче і рідніше! Нехай ваші серця зігрівають любов і турбота близьких! Кожен день буде наповнений радісними і приємними подіями! Щастя, здоров'я, благополуччя, душевного спокою і любові! Миру і затишку вашому будинку!

 #Деньматері

 #дитяча_бібліотека_імРибалка

 #культура_розправляє_крила



четвер, 9 травня 2024 р.

Вікторина до Дня Європи

#Європейський_марафон

# дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила

https://learningapps.org/watch?v=p004if78a24





День Європи

   Указом Президента України "Про День Європи" від 08.05.2023 №266/2023 в Україні встановлено День Європи, який відзначається щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу. Це рішення прийнято "усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об'єднань". Це свято - День Європи поступово стає справою державного значення і відіграє неабияку роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в дружній європейській сім'ї народів. 

#Європейський_марафон

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила




День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

   Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Ми вшановуємо кожного, хто боровся з нацизмом, а також мирних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації, дітей війни, примусових робітників. Вшановуємо полеглих тієї страшної війни, вшановуємо українських героїв сучасності, які цього разу боронять рідну землю від рашизму! Нині в умовах агресії єдиний шлях відновлення - перемогти загарбника. 

#дитяча_бібліотека_імРибалка 
#друга_світова_війна
#8травня #перемога 
#культура_розправляє_крила



середа, 8 травня 2024 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА І ЧЕРВОНОГО ПІВМІСЯЦЯ

    Щорічно 8 травня відзначається Всесвітній день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.         Дата святкування обрана не випадково. Нею став день народження Жана Анрі Дюнана - відомого гуманіста й бізнесмена родом зі Швейцарії, який заснував Всесвітню гуманітарну організацію. Народився 8 травня 1928 року.
   Ще в середині ХІХ століття Дюнан став ініціатором формування бригад добровольців. Їхнім основним завданням було надання допомоги пораненим на полі бою. У 1863 році була скликана перша конференція організації, яка стала початком міжнародної діяльності. 
    Історія свята розпочалася ще в 1948 році, щоб популяризувати ідеї гуманітарної організації між країнами та народами. 
   Основними напрямкими діяльності Червоного Хреста є надання медико-соціальної допомоги незахищеним верствам населення - самотнім непрацездатним громадянам похилого віку, ветеранам війни та праці, інвалідам, багатодітним  та неповним сім'ям, дітям - сиротам, дітям вулиці, біженцям, мігрантам, постраждалим від природних і техногенних катастроф. В пандемію коронавірусу Міжнародний комітет Червоного Хреста сформував і відправив Україні допомогу (обладнання та медикаменти) для протидії пандемії коронавірусу. 
   Робота Міжнародного руху Червоного Хреста заснована на кількох принципах, основні з яких полягають у гуманності, універсальності, добровільності.
   Добровольці організації надають допомогу людям незалежно від їхньої національності, соціального статусу, місця проживання та інших факторів. 
   Товариство Червоного Хреста України було організоване у 1918 році. За часів незалежності України Червоний Хрест об'єднує близько 15 мільйонів ентузіастів. Їхні дії реалізуються в найширшому діапазоні - від піклування про немічних, хворих і самотніх до участі у ліквідації наслідків стихійних лих, аварій, катастроф. Вони не були байдужими до проблем Чорнобильської трагедії і не залишаються осторонь бойових дій на території нашої країни. Разом з іншими волонтерами вони збирають кошти для біженців і поранених, забезпечують їх харчами, постільною білизною, одягом і по можливості помешканням. Вони завжди перші там, де потрібна їх негайна допомога. 

#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила



вівторок, 7 травня 2024 р.

Великодня свічка

   Кожне свято має свої традиції і, звичайно, в переддень Великодня майже всі віруючі люди займаються виготовленням домашніх пасок і прикрасою свого житла.
  Основні символи Великодня - паски, крашанки і писанки. Але ви коли-небудь замислювалися, що святкове оформлення великого свята на цьому не закінчується, взяти, наприклад, великодні свічки. Вони - невід'ємна частина служби, що символізує святий вогонь і Бога. Безумовно кожен, кому довелося перебувати на богослужінні в світлн свято Пасхи, бачив їх.
   Свічки на паску запалюють на пасхальну службу, за святковим столом ставлять в свічники або ж вставляють в святкову паску.
  Напередодні Великодня в нашій бібліотеці, в дружній обстановці, з гарним передсвятковим настроєм, відбувся захоплюючий майстер-клас по виготовленню великодніх свічок з натуральної вощини.
   Чудово ипроведений час, приємні емоції та нові навички здобули наші гості на заході.
    Кожна свічка вийшла особлива, по-своєму незвичайна і неповторна!

#дитяча_бібліотека_імРибалка
#Великдень
#великоднясвічка
#культура_розправляє_крила







понеділок, 6 травня 2024 р.

   Щороку із особливим трепетом усі чекають свята, що має особливий духовний вимір і життєдайну силу.
   Великдень - це торжество добра над злом, світла - над темрявою, віри - над відчаєм.

                 Шановні друзі!

   Вітаємо вас і ваші сім'ї із Світлим Христовим Воскресінням! Бажаємо миру та Божої благодаті. Нехай світло Великодня осяє кожну оселю вірою, надією та любов'ю, миром, благополуччям і злагодою!

   Христос Воскрес!

#культура_розправляє_крила