Всесвітня організація охорони здоров'я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися того, щоб в ХХІ столітті проблема тютюнопаління зникла. ХХІ століття настало, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином триває.
Кинути палити нелегко.
Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які
спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали курити. Це
є проблемою для всіх нас, тому що знаємо, що збільшення кількості тих, хто
кинув палити є ключовим елементом зниження прогнозованого тягаря викликаних тютюном
смертей.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку понад 8 млн людей в усьому світі помирають через хвороби, спричинені вживанням тютюну, а в Україні куріння забирає в середньому 85000 життів - 12% від загальної смертності.
Причини кинути курити вже сьогодні:
Здоров'я. Ще раз наголосимо: відмовившись від тютюнових виробів, ти отримуєш всі шанси прожити довше, якісніше й щасливіше життя.
Фінансові переваги. Куріння - дороге задоволення. Часто люди навіть не замислюються над тим, які суми вони витрачають на тютюновий дим.
Зовнішній вигляд. Нікотин негативно впливає на шкіру: вона стає сухою та набуває сіруватого кольору. Через надмірну сухість шкіри навколо очей та рота швидше з'являються зморшки. А ще від куріння жовтіють зуби та кінчики пальців.
Відчуття свободи. Куріння - це кайдани! Згадай ті часи, коли ти виходив/ла на вулицю без страху про забуті сигарети чи запальничку, спілкувався з рідними чи близькими без перерв, пов'язаних із залежністю. Ці часи можна повернути.
Ви вже сто разів чули про шкоду куріння для здоров'я. Та знаєте, що особливо небезпечним є пасивне куріння для дітей - тож за можливості захищайте їх від тютюнового диму. А ще краще - не демонструйте їм власний приклад дорослого курця, і тоді є всі шанси, що молоде покоління в майбутньому куритиме в рази менше.
Будьте здорові, бережіть себе і піклуйтеся про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких кожного дня!
#день_без_тютюну
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
Немає коментарів:
Дописати коментар