ЗІ СВЯТОМ! З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!
До вашої уваги вікторина "У всіх людей один закон".
https://learningapps.org/watch?v=pmkrnq0ij21
#День_Конституції_України
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
ЗІ СВЯТОМ! З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!
До вашої уваги вікторина "У всіх людей один закон".
https://learningapps.org/watch?v=pmkrnq0ij21
#День_Конституції_України
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
28 червня Україна святкує День Конституції. Ми відзначаємо цей день з 1996 року, коли Верховна Рада України прийняла першу Конституцію незалежної української держави.
До здобуття незалежності України наша країна мала кілька Конституцій. Перше зведення законів українського козацтва було прийняте Пилипом Орликом у 1710 році. А 1918 року Центральна Рада проголосила Конституцію Української Народної Республіки.
Після проголошення незалежності України Конституцію було ухвалено не відразу. Україна жила без головного закону цілих 5 років - це найдовший термін серед пострадянських країн.
Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи в Україні, про державну українську мову, про право приватної власності. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України - її суверенітет і територіальну цілісність.
З того часу у дату прийняття головного закону 28 червня щорічно відзначається День Конституції.
Зараз у країні війна. Загарбники порушили законне право на суверенітет і теріторіальну цілісність нашої держави. Тож українці зі зброєю в руках стали на захист Батьківщини. Боронимо свої права і свободу!
Вітаємо з одним із найважливіших свят - Днем Конституції! Основний закон нагадує нам, що кожен громадянин має право на гідне життя, свободу слова та вільний розвиток. Оберігаймо її, як і нашу незалежність. І нехай у кожного з нас буде маса приводів для гордості за рідну країну. Зі святом!
#День_Конституції
#основнийзакон
#незалежна_Україна
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
Зупинись, і вийди з обману
Адже ти зараз у безодні на краю
Не дай душі згоріти у вогні дурману
Хоч здається, що ти зараз в раю.
Світ наркоманів сьогодні наблизився до кожного з нас. Все частіше ми говоримо про них, все частіше зустрічаємо, читаємо в пресі, чуємо про трагедії, що сталися в сім'ях знайомих, причиною яких стали наркотики. Особливе занепокоєння викликає той факт, що у наркоманії -- "молоде обличчя".
Хотілося би наголосити, що наркотики, наркоманія - це міжнародна соціальна і медична проблема. Щорічно 26 червня, починаючи з 1987 р., за рішенням Генеральної Асамблеї ООН у всьому світі відзначається Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом.
Хоча історія боротьби зі зловживанням наркотиками, їх поширенням і контролем обігу та продажу триває вже більше 100 років, наркоманія залишається однією з найстрашніших бід сучасності.
За оцінками ООН, загальносвітове число осіб, що вживають наркотики, становить близько 250 млн осіб (тобто більше 3% населення нашої планети, або близько 12% населення віком 15-30 років). Особливе занепокоєння викликає факт, що середній вік юних наркоманів становить на сьогодні 13-14 років. За останні 15 років приблизно в 7 разів збільшилася кількість жінок, які вживають наркотичні та психотропні препарати.
В Україні 3 млн працездатних молодих чоловіків і жінок вбивають себе, вбивають своїх дітей, вбивають надію на краще майбутнє. Показник кількості летальних випадків внаслідок вживання наркотиків за останні 10 років у нашій країні підвищився у 12 разів, а серед дітей - у 42 рази.
Головна небезпека наркотичних речовин полягає в тому, що після їх вживання з'являється нездоланний потяг до повторного їх використання, причому наркоман вже не думає про смертельно небезпечні наслідки. Він стає їх рабом, який сліпо крокує за ними в могилу.
Вирішення проблеми наркоманії сьогодні є одним з найбільш актуальних питань як для охорони здоров'я, так і для суспільства в цілому. І хоча зараз вже використовується чимало медикаментозних програм позбавлення від наркотичної залежності, це не вирішує цілого ряду проблем соціального характеру, значимість яких зростає з кожним днем.
Наркоманія - це виклик усьому людству і кожній сім'ї окремо. І від того, як ми на нього відповімо, залежить наше майбутнє.
#стопнаркотики
#наркоманія
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
Аксель Шеффлер — німецький художник-ілюстратор та
автор дитячих книжок.
Серія «Шусть і Шуня» – візитна
картка дитинства, присвячена важливим проблемам, з якими стикаються всі дітлахи
молодшого дошкільного віку.
Кожна нова
книжка серії — ще одна повчальна історія про пухнастих героїв. Разом із Шустем
і Шунею дітки вчаться ділитися, не битися, не ображатися, прощати, миритися і
легко засинати.
Шусть і Шуня — двійко друзів, зайчик
та мишка. Вони дуже люблять гратися разом, але час від часу у них трапляються
суперечки або такі-сякі неприємності. На щастя, друзі завжди знаходять рішення
і легко долають труднощі!
16 червня - день батька, який святкують в Україні та світі.
Святкування цього свята має давню історію, яка починається з початку 20-го століття у США. Ідея створення свята належить Сонора Смарт Додд, яка хотіла вшанувати свого батька Вільяма Джексона Смарта, ветерана Громадянської війни, який самостійно виховав шістьох дітей.
Перший день батька був відзначений у 1910 році в Спокаті, штат Вашингтон.
В Україні це свято набуло офіційного статусу у 2019 році, коли Президент підписав указ про щорічне святкування Дня батька в третю неділю червня. Цей день є чудовою нагодою для українських родин висловити свою вдячність і любов до батьків, підкреслити їхню важливу роль у житті дітей.
І сьогодні ми віддаємо шану чоловікові-батькові, оскільки він є основою повноцінної сім'ї і має глибокий вплив та значення для дитини протягом її життя.
Це свято було запроваджено на честь всіх татусь. Однак, в умовах війни в країні, воно набуло особливого значення, оскільки тисячі батьків вирушили на захист Батьківщини від росіян.
В цей святковий День ми шлемо найщиріші вітання нашим дорогим батькам!
З Днем батька Вас, дорогі наші татусі! Любимо, цінуємо, поважаємо!
#Всесвітнійденьбатька
#тато #родина
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
Щорічно 14 червня країни світу відзначають Всесвітній день донора крові.
У цей день у 1868 р. народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, лауреат Нобелівської премії за відкриття груп крові людини. З відкриттям груп крові, її переливання як лікувальний метод став швидко розвиватися. Перше переливання з урахуванням груп сумісності зроблено у 1909 р. американським хірургом Дж. Крайл.
Всесвітній день донора - це унікальна можливість віддячити цих особливих людей, що добровільно віддають свою кров. Це вдячність донорам за їх благородний вчинок і порятунок життя людей, які потребують переливання донорської крові та/або її компонентів.
Донором може стати будь-який українець віком від 18 до 60 років, а також старше (за дозволом лікаря). Вага має бути не менш як 50 кілограмів. Також важливо не мати протипоказань до здачі крові. Ними можуть бути хронічні хвороби, прийом ліків, тощо. За раз у донора беруть 450 мл крові, додаткові 40 мл беруть для аналізів. Процедура триває 10-15 хвилин.
Повне відновлення складу крові відбувається протягом 30-40 днів.
Для здорової дорослої людини процес кровоздачі абсолютно безпечний та не наносить шкоди організму. Більшість медиків вважає, що донорство корисне і сприяє омолодженню організму донора.
У зв'язку з військовою агресією росії у закладах охорони здоров'я відчутно зросла потреба у стратегічних запасах крові.
Найкраща винагорода для донора - врятоване життя. Це про місію, про бажання приносити користь світові.
#Всесвітнійденьдонора
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
8 червня відзначається Всесвітній день океанів. У 2008 році ООН визнала цю дату днем величезних водойм. Мета цього дня - взяти участь у збереженні цих найважливіших водних гігантів та їх мешканців.
Природа океанів дуже різноманітна. Світовий океан заселений великою кількістю тварин, рослин і бактерій.
Нині близько 40% вод Світового океану є сильно постраждалими від людської діяльності.
У наші дні моря і океани дуже потерпають від забруднення. Велику кількість забруднюючих речовин просто скидають у море. Половину всіх пестицидів і хімічних добрив, що використовуються в сільському господарстві, а також річки виносять пластик в океан. Значна частина токсичних речовин, що отруюють повітря, також осідає в морі. Течії розносять сміття й забруднені води по всій планеті, включаючи полярні області.
Необхідність привернути увагу світової громадськості до океанів зумовлена тим, що людство, досягнувши небувалого технологічного розвитку, поставило під загрозу чистоту води на планеті, а також життя океанської флори і фауни.
Ми зібрали для вас кілька цікавих фактів про Світовий океан, щоб іще раз переконатися: океан - це наш скарб, який потрібно оберігати з любов'ю і почуттям відповідальності перед майбутніми поколіннями.
#Всесвітнійденьокеанів
#екологія
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
Не руйнуй гармонії земної
Всесвітній день довкілля (World Environment Day), що щорічно відмічається 5 червня, являється для Організації Об'єднаних Націй одним з основних способів притягнути увагу світової громадськості до проблем довкілля, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії, спрямовані на охорону довкілля. Свято було засноване згідно резолюції, прийнятої в червні 1972 року на Стокгольмській конференції з проблем довкілля. Святкування цього Дня розраховане на те, щоб пробудити в кожній людині бажання сприяти охороні довкілля.
Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.
Сьогодні проблеми охорони навколишнього середовища стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни.
Земля - колискова людства. Вона носить на собі океани, хмари та їхні тіні, розкривається джерелами, пускає в небеса птахів, вбирає в себе всі сніги й дощі, дає всьому життя. Наше спільне щастя - жити на планеті Земля, у цьому дивосвіті природи, спілкуватися з нею. Її краса не може не бентежити душу.
Пам'ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити навколишнє середовище чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас.
#Всесвітнійденьохоронидовкілля
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила
4 червня відзначається Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії. Для України ця дата трагічна й болісна, як ніколи.
Війна в Україні триває вже понад десять років. Вона забирає у дітей не лише дитинство, а й життя. Багатьом доводилося виживати в прифронтових областях, втрачати рідних, зазнавати насилля й помирати від рук окупантів.
Сьогодні ми вшановуємо пам'ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, За офіційними даними Офісу Генерального прокурора 551 дитина загинула від рук ворога з початку повномасштабного вторгнення. Ще понад 1368 - дістали поранення. Близько 19546 українських дітей примусово депортовані в Росію чи на тимчасово окуповані території.
Та це лише ті цифри, які зареєстровані офіційно за часи повномасштабної війни. Реальні масштаби злочинів та трагедій можуть бути в десятки разів більшими, адже на тимчасово непідконтрольних чи окупованих територіях важко дати точну оцінку. За статистикою ховаються історії дітей, у яких забрали право на життя. За кожною цифрою стоїть нестерпний біль.
#Міжнароднийденьбезневиннихдітей
#нівійні #мирдітям
#дитяча_бібліотека_імРибалка
#культура_розправляє_крила