пʼятниця, 14 червня 2024 р.

Всесвітній день донора крові

      Щорічно 14 червня країни світу відзначають Всесвітній день донора крові.

    У цей день у 1868 р. народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, лауреат Нобелівської премії за відкриття груп крові людини. З відкриттям груп крові, її переливання як лікувальний метод став швидко розвиватися. Перше переливання з урахуванням груп сумісності зроблено у 1909 р. американським хірургом Дж. Крайл.

   Всесвітній день донора - це унікальна можливість віддячити цих особливих людей, що добровільно віддають свою кров. Це вдячність донорам за їх благородний вчинок і порятунок життя людей, які потребують переливання донорської крові та/або її компонентів.

   Донором може стати будь-який українець віком від 18 до 60 років, а також старше (за дозволом лікаря). Вага має бути не менш як 50 кілограмів. Також важливо не мати протипоказань до здачі крові. Ними можуть бути хронічні хвороби, прийом ліків, тощо. За раз у донора беруть 450 мл крові, додаткові 40 мл беруть для аналізів. Процедура триває 10-15 хвилин.

   Повне відновлення складу крові відбувається протягом 30-40 днів.

   Для здорової дорослої людини процес кровоздачі абсолютно безпечний та не наносить шкоди організму. Більшість медиків вважає, що донорство корисне і сприяє омолодженню організму донора.

   У зв'язку з військовою агресією росії у закладах охорони здоров'я відчутно зросла потреба у стратегічних запасах крові.

   Найкраща винагорода для донора - врятоване життя. Це про місію, про бажання приносити користь світові.

#Всесвітнійденьдонора

#дитяча_бібліотека_імРибалка

#культура_розправляє_крила



Немає коментарів:

Дописати коментар